Dodaj publikację
Autor
Anastasiya Hershtanska
Data publikacji
2019-05-17
Średnia ocena
0,00
Pobrań
11

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Powtórzenie i utrwalenie wiadomości z zakresu tematyki ziemia i transport poprzez gry i zabawy językowe z języka angielskiego z wykorzystaniem IT. klasa 5.
 Pobierz (pdf, 58,6 KB)

Podgląd treści

Konspekt lekcji
język angielski

Data: 29.03.2019
Prowadzący:
Klasa: 5b
Temat lekcji: Gry i zabawy językowe. Powtórzenie wiadomości. (Language games).

Cel główny: Powtórzenie i utrwalenie wiadomości z zakresu tematyki ziemia i transport poprzez
gry i zabawy językowe.

Cele szczegółowe:





powtórzenie słownictwa geograficznego w języku angielskim
utrwalenie nazw środków transportu w języku angielskim
rozwiązanie krzyżówki oraz quizów językowych
kształtowanie umiejętności współpracy w grupie
kształtowanie umiejętności zarządzania czasem

Metody nauczania: aktywizujące (gry, quizy, zabawy językowe)

Formy pracy: indywidualna, w parach, w grupach.

Pomoce naukowe: podręczni i zeszyt ucznia, laptop, oprogramowanie interaktywne, telefony
komórkowe, internet, tabliczki abc i prawda – fałsz.

Przebieg lekcji:

Wstęp: powitanie, sprawdzenie obecności, podanie tematu lekcji i zapisanie go przez uczniów w
zeszytach

Główna część:

1. Rozwiązanie quizu geograficznego abc w podręcznikach (uczniowie podnoszą tabliczki z

odpowiedziami a , b lub c).

2. Rozwiązanie krzyżówki - krainy geograficzne (uczniowie zgłaszają się i zapisują

3. Rozwiązanie quizu prawda – fałsz w języku angielskim (uczniowie podnoszą tabliczki

odpowiedzi na tablicy)

prawda – fałsz).

4. Quiz komputerowy sprawdzający wiedzę z bieżącego działu, konkurencja na 2 drużyny.
Każda drużyna wybiera kapitana, który będzie wybierał odpowiedzi i zatwierdzał je na
komputerze. Drużyna, która odpowie prawidłowo na największą ilość pytań zostanie
nagrodzona ocenami bardzo dobrymi.

5. Praca w parach: gra interaktywna Kahoot. Uczniowie za pomocą telefonów komórkowych

łączą się z komputerem nauczyciela i odpowiadają na pytania dotyczące środków transportu.
Zwycięska para zostanie nagrodzona ocenami.

Zakończenie: zadanie pracy domowej związanej z najciekawszym miejscem na ziemi.

Pożegnanie z uczniami.