Dodaj publikację
Autor
Magdalena Kania
Data publikacji
2019-05-19
Średnia ocena
0,00
Pobrań
20

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Jest to scenariusz lekcji dotyczący czynności dnia codziennego. Bardzo fajnie sprawdza się w młodszych klasach, ale może również być przeprowadzony w klasie czwartej jako element powtórzeniowy.
 Pobierz (docx, 15,0 KB)

Podgląd treści

Scenariusz lekcji języka angielskiego

Nowoczesne metody nauczania języka obcego

Nauczyciel: Magdalena Kania

Klasa: III-IV

Data: 20.02.2017r.

Temat lekcji: Everyday activities.

Cel lekcji: Zapoznanie uczniów z czasownikami dnia codziennego (Mój dzień)

Motywowanie uczniów (poprzez bajkę, zabawę, zachęcanie słowem i nagradzanie naklejkami)

Cele operacyjne:

Uczeń rozumie i rozpoznaje czynności życia codziennego

Uczeń nazywa i dopasowuje czynności dnia codziennego

Uczeń prawidłowo wymawia tekst wiersza/piosenki

Uczeń rozumie teksty prezentowanej historyjki

(m.in. „What time is it?, It’s 6 o’clock. It’s half past …..,

It’s late, but, then)

Uczeń zna bohaterów i bajkę, z której pochodzi historyjka

Uczeń rozumie pytanie: „What’s here?”,

Metody: słowna, komunikacyjna, aktywizująca, wiersz/piosenka, historyjka

Formy pracy: indywidualna, zbiorowa, z tablicą multimedialną

Techniki pracy: imitacja chóralna, słuchanie ze zrozumieniem, dedukcja, dopasowywanie, rytmiczne recytowanie, odgrywanie ról

Pomoce dydaktyczne: tablica multimedialna, pendrive, nagrania, kserokopia słówek, naklejki

Przebieg lekcji:

Czynności organizacyjne:

-sprawdzenie listy obecności

-rozgrzewka językowa – zaśpiewanie piosenki „There’s a school”

-poinformowanie uczniów o celu lekcji

-zapisanie tematu

2. Prezentacja nowego materiału:

- przedstawienie czasowników zapisanych w wersji elektronicznej na tablicy multimedialnej

- nauka znaczeń oraz wymowy przedstawionych czasowników

- wklejenie nowo poznanych słówek do zeszytu (każdy uczeń otrzymuje kopię czasowników)

3. Zapoznanie uczniów z piosenką „I get up”

4. Chóralne powtarzanie tekstu piosenki.

5. Ćwiczenie interaktywne – dopasowywanie zdań do obrazków.

6. Ćwiczenie „Tell me what is it?” z użyciem interaktywnych flashcards.

7. Multimedialna historyjka oparta na bajce „Nowe szaty cesarza”

(„The Emperor’s New Groove”)

- prezentacja historyjki

- sprawdzenie czy dzieci wiedzą o jaką chodzi bajkę, a jeśli tak to czy mogą podać informacje na temat tej bajki lub opowiedzieć jej treść (obrazki bohaterów)

- uczniowie samodzielnie próbują odgadnąć treść wypowiadanych kwestii

- wspólne powtarzanie treści historyjki

- odrywanie ról

8. Powtórzenie poznanych czynności dnia codziennego (ćwiczenie: „What is missing?” – „Czego brakuje?”

9. Zapisanie i omówienie pracy domowej.

10. Nagrodzenie aktywnych dzieci naklejkami.

11. Pożegnanie się z uczniami.

(12. Ćwiczenie rezerwowe – „Show the activity” – dzieci odgadują pokazywane czynności)