Dodaj publikację
Autor
Anna Mielcarek
Data publikacji
2019-05-23
Średnia ocena
0,00
Pobrań
6

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

W procesji niesiony jest: chleb, godło Polski, flaga, książka "Historia Polski", hostia, wino, woda.
 Pobierz (doc, 31,5 KB)

Podgląd treści


W dniu święta naszej Ojczyzny, przynosimy do ołtarza:

- chleb wypieczony z tegorocznych zbóż, które zrodziła nasza ziemia, daj nam Panie chleba, każdego dnia i pomagaj nam „Być dobrym jak chleb” dla innych, na chwałę Twoją i naszego wspólnego domu, któremu na imię POLSKA.

- godło Polski - widnieje na nim Orzeł Biały - królewski i majestatyczny ptak. Korona podkreśla suwerenność państwa i jego tradycje. Dziękujemy Ci Panie za wolność naszej Ojczyzny, -za ofiarę krwi wielu synów i córek przelaną w jej obronie; - za wielkie dziedzictwo kulturowe naszego narodu, z którego wszyscy dzisiaj możemy korzystać; -za piękno polskiego języka, -za piękny polski krajobraz, za którym tęsknili wygnańcy.

Biało- czerwoną flagę Polski- biel oznacza: czystość, szlachetność i pokorę czerwień: miłość, odwagę i poświęcenie, daj nam Panie, abyśmy potrafili prawdziwie kochać Ojczyznę.

- Księgę Historii Polski - którą tworzyło wiele pokoleń, dziękujemy za wielkich Polaków, którymi możemy się szczycić przed światem. - Za wszelkie dobre myśli, plany i inicjatywy, które zrodziły się na naszej ziemi i zostały urzeczywistnione, -za wszystkich, którzy umiłowali swoją ojczyznę, dla niej uczciwie pracowali i sławili jej dobre imię.

Hostię, wino i wodę- wychwalamy Cię Panie za dar Eucharystii, ofiarujemy Ci nasze dusze, pomagaj nam w przezwyciężaniu wszelkich słabości.