Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Temat: ĆWICZENIA RYTMICZNE PRZY MUZYCE. NAUCZANIE PODSTAWOWYCH KROKÓW I FIGUR W
TAŃCU POLKA.
Data –
Klasa –
Cele szczegółowe w zakresie:
Postaw – uczeń chętnie wykonuje ćwiczenia przy muzyce
Umiejętności – uczeń potrafi wykonać podstawowe figury w tańcu polka
Wiadomości – uczeń poznaje pochodzenie polki
Motoryczności – uczeń kształtuje koordynację ruchową przy muzyce
Miejsce – sala sportowa
Przybory i przyrządy – magnetofon, płyta CD
Prowadzący –
|Tok lekcyjny, rodzaje |Opis zadań (ćwiczeń) |Czas dozo- |Metody: Real. zadań |Uwagi org. – met. |
|i nazwa zadania | |wania |ruch., przek.wiedzy, | |
| | | |wychowawcze | |
| | | | | |
|I CZĘŚĆ WSTĘPNA |Przygotowanie grupy do zajęć: zbiórka, powitanie, |3’ |Pogadanka |Zbiórka w |
|Czynności |sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć. | | |dwusze-regu |
|organizacyjno |Motywacja do zajęć: podanie tematu i zadań lekcji | | | |
|porządkowe | | | | |
| |Zabawa ożywiająca „Berek łańcuch” | | | |
|Rozgrzewka |Wyznaczona osoba stara się złapać pozostałych uczestników| | |Zmienić chwyt przy|
| |zabawy. Po dotknięciu schwytany podaje dłoń berkowi i |3’ |Zabawowa klasyczna |połowie wyłapanych|
| |gonią kolejne osoby, które w chwili wyłapania dołączają do| | |osób |
| |goniących. | | | |
| | | | | |
| |Kombinacja podstawowych kroków w aerobiku z ćwiczeniami | | |Ćwiczący ustawieni|
| |kształtującymi | | |na połowie boiska |
|Elementy aerobiku, |-step touch | |Zadaniowa ścisła | |
|ćwiczenia kształtujące|-step out |9’ | | |
|przy muzyce |-hell back | | | |
| |-v-step | | | |
| |-grape vine | | | |
| |-marsz | | | |
| |-półprzysiady | | | |
| |-podskoki | | | |
| | | | | |
|II CZĘŚĆ GŁÓWNA |Po skończonej rozgrzewce grupa przechodzi z ustawienie z |27’ |Zadaniowa ścisła |Pierwszy szereg |
| |kolumny ćwiczebnej do kroku odstawno - dostawnego po | | |rozpoczyna, potem |
| |obwodzie koła | |Instruowanie |drugi i trzeci |
| | | | | |
| |W ciągłym ruchu po obwodzie koła grupa zmienia ramię | |Pokaz | |
| |prowadzące co dwa kroki odstawno – dostawne | | | |
| | | | |Zmiany kierunku |
| |W ciągłym ruchu coraz mniejsza praca tułowiem i ustawiony | | |ruchu |
|Krok polkowy przodem |jest on przodem do kierunku ruchu w czasie kroku polkowego| |Zadaniowa ścisła | |
| | | | | |
| |Ćwiczący wykonują krok polkowy po obwodzie koła obracając | | |Zwrócić uwagę by |
| |się przeciwnie do wskazówek zegara co dwa kroki odstawno -| | |ćwiczący |
|Krok polkolkowy z |dostawne | |Zadaniowa ścisła |poruszając się po |
|obrotami | | | |obwodzie koła nie |
| | | |Pokaz |zmniejszali go |
| |Ruch po kwadracie i ustawienie kolumny dwójkowej przez | | | |
| |zwrot dwójkami przez środek Sali | | |Zwrócenie uwagi na|
|Przejście do kolumny | | |Zadaniowa ścisła |prawidłowe |
|marszowej |Poinstruowanie o sposobie trzymania w parach. Grupa | | |trzymanie |
| |porusza się krokiem polkowym w parach. Ruch zaczynają nogi| | | |
|Krok polkowy „przodem”|zewnętrzne. | |Zadaniowa ścisła | |
|w parach | | | | |
| |Zmiana ustawienia w parach – partnerzy zwróceni są przodem| | | |
| |do siebie i poruszają się krokiem odstawno – dostawnym po | | | |
|Krok odstawno – |obwodzie koła | |Zadaniowa ścisła | |
|dostawny | | | |Zaznaczyć, że mają|
| |Grupa ustawiona jest na linii bocznej boiska – krokiem | | |uważać na ścianę |
| |polkowym z obrotami pary po kolei poruszają się na drugą | | |sali |
|Obroty w parach |stronę sali ...