Dodaj publikację
Autor
Elżbieta Sadlik
Data publikacji
2019-05-28
Średnia ocena
0,00
Pobrań
22

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Krąg tematyczny: Maj jest kolorowy Temat dnia : Jedziemy na majówkę Cele: Uczeń: - uczestniczy w rozmowie na temat wysłuchanego tekstu; - dokonuje analizy i syntezy słuchowo-wzrokowej wyrazów z ń; - rozpoznaje, nazywa i pisze spółgłoskę miękką ń; - tworzy budowle pod dyktando.
 Pobierz (doc, 102,0 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGORWANYCH
DLA KLASY I „B”

Temat:

Jedziemy na majówkę

[pic]

Prowadząca : Elżbieta Sadlik

Czas trwania zajęć: 1 jednostka lekcyjna
Prowadząca: Elżbieta Sadlik

Krąg tematyczny: Maj jest kolorowy

Temat dnia : Jedziemy na majówkę

Cele:
Uczeń:
- uczestniczy w rozmowie na temat wysłuchanego tekstu;
- dokonuje analizy i syntezy słuchowo-wzrokowej wyrazów z ń;
- rozpoznaje, nazywa i pisze spółgłoskę miękką ń;
- tworzy budowle pod dyktando.

Przebieg zajęć:

Edukacja wczesnoszkolna (polonistyczna)

Zapis w dzienniku: Wypowiedzi dzieci na temat majówek. Praca z tekstem opowiadania i ilustracją. Wprowadzenie spółgłoski miękkiej ń – ćwiczenia w analizie słuchowo-wzrokowej wyrazów. Czy moja budowla jest taka sama, jak Twoja? – matematyka Hejnego.

1. Majówka – wprowadzenie do tematu zajęć.
• Wspólne rozwiązywanie krzyżówki z hasłem: majówka.
• Rozmowa inspirowana hasłem majówka: jaki wyraz ukrył się w słowie :majówka? Co to jest majówka? Dlaczego ludzie tak chętnie wyjeżdżają na majówki? Dokąd jeżdżą?

2. „Na majówkę” – zabawa ruchowa z wykorzystaniem gazet (terapia ręki)

3. Praca inspirowana tekstem
• Słuchanie tekstu czytanego przez nauczyciela;
• Rozmowa sprawdzająca zrozumienie tekstu, kierowana pytaniami nauczyciela
(dokąd pojechała na majówkę Ewa z mamą? Dlaczego mama zwlekała z wyjazdem do Niegowa? Jaka była pogoda w dniu wyjazdu? Z kim tak bardzo chciała się spotkać Ewa? Dokąd poszli wszyscy następnego dnia wyjazdu? Co znaczy, że łąka jest podmokła? Jakie kwiaty rosną na podmokłej łące?
• Omówienie łąki przedstawionej na ilustracji , określenie kolorów niezapominajek i kaczeńców;
• Omówienie jaki moment majówki Ewy został zilustrowany.
• Rozpoznanie postaci i nazywanie wykonywanych przez nie czynności.

4. Wprowadzenie litery na oznaczenie spółgłoski miękkiej ń.
• Ustalenie, co nowego pojawiło się w gospodarstwie cioci Anieli, wskazanie konia na ilustracji;
• Analiza słuchowo – wzrokowa wyrazu koń- budowanie modelu wyrazu;
• Wyszukiwanie głoski ń na końcu i w środku wyrazu.
• Wprowadzenie litery ń

5. Nauka pisania litery ń
• Pokaz pisania litery przez ń.
• Pisanie litery palcem w powietrzu,
• Pisanie litery palcem po plecach kolegi,
• Pisanie litery w kaszy,
• Pisanie po śladzie (Ćw. s.15)

6. Budowla pod dyktando – wykorzystanie klocków Hejnego.