Dodaj publikację
Autor
Anna Zalewska-Bujak
Data publikacji
2019-05-30
Średnia ocena
0,00
Pobrań
12

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć z języka angielskiego w klasie 3, nazwy środków transportu którymi można dojeżdżać do szkoły
 Pobierz (doc, 28,5 KB)

Podgląd treści


Język angielski, klasa III

Temat: Środki transportu - Czym dojeżdżasz do szkoły?
Forma pracy: jednostkowa, grupowa
Metody dydaktyczne: rozumienie ze słuchu, ćwiczenia w mówieniu, rozpoznawanie słówek na obrazkach, śpiewanie piosenki, zabawy językowe, zabawa ruchowa.
Kompetencje: poznanie nazw środków transportu, kierunków; utrwalenie słówek przy pomocy zabaw
Cele:
Uczeń potrafi:
- Rozpoznać słówka na obrazkach
- Zrozumieć słuchany tekst i podpisać imiona dzieci pod środkami transportu.
- Wziąć udział w zabawach utrwalających nowe słówka
- Zaśpiewać piosenkę z pomocą nauczyciela i słów z tablicy multimedialnej
- Uczestniczyć w zabawie ruchowej z czasownikami

PRZEWIDYWANY PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Część wstępna:
Przywitanie z uczniami, przedstawienie celów lekcji, wprowadzenie tematu.

2. Część podstawowa:
Zadanie 1
Uczniowie przyglądają się obrazkom przedstawiającym środki transportu, nauczyciel wprowadza słowa (niektóre z nich są uczniom znane)

Ćwiczenie 1
Uczniowie słuchają krótkich wypowiedzi nauczyciela na temat tego czym poszczególne dziecko dojeżdża do szkoły (autobus, samochód, tramwaj, metro), wpisują imiona oraz rysują środki transportu.

Ćwiczenie 2
Uczniowie z pomocą nauczyciela oraz wyświetlonego tekstu próbują śpiewać piosenkę „Look to the left, look to the right” (Spójrz w lewo, spójrz w prawo) o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię oraz pojazdach.

Produkcja
Ćwiczenie 3
Zabawa „Shark” utrwalająca poznane słówka:
Uczniowie pracują w dwóch drużynach. Jedna drużyna wymyśla słowo związane z transportem dla drugiej. Słowo jest napisane na tablicy w formie kresek (jedna kreska, to jedna literka), dla ułatwienia jedna litera jest napisana (np. _ _ _ E _ _ _ _ _ _ _ UNDERGROUND – metro). Za każdą błędnie podaną literkę na tablicy rysowany jest schodek, który prowadzi do narysowanej wody z rekinem. Wygrywa ta drużyna, która nie zostanie „zjedzona” przez rekina zanim odgadnie słowo.

Ćwiczenie 4
Zabawa z odnajdywaniem wskazanego przez nauczyciela przedmiotu (w tym przypadku obrazek z pociągiem, samochodem, tramwajem itp.) Uczniowie zamykają oczy, nauczyciel w widocznym miejscu kładzie obrazek. Uczniowie wstają. Osoba która spostrzeże dany obrazek siada na swoim miejscu i nie pokazuje pozostałym gdzie on się znajduje. Pozostali uczniowie chodzą po klasie, do chwili kiedy i oni go odnajdą.

Ćwiczenie 5
Zabawa ruchowa „Simon says” („Szymon mówi”) – z wykonywaniem poleceń. Utrwalenie znanych czasowników.

3. Zakończenie.
Ocena aktywności uczniów.
Pożegnanie.