Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Przedmiot: język angielski
Klasa: 3a/3c gimnazjum, gr. 1
Temat: Ireland is located in … - passive voice in use./ Irlandia jest położona w … - strona bierna w użyciu.
Cel główny: stosowanie strony biernej w komunikacji językowej w połączeniu z wiedzą na temat Irlandii
Cele operacyjne:
Uczeń potrafi:
- wyciągać wnioski odnośnie budowy struktur w stronie biernej,
- rozróżnić stronę czynną od biernej,
- tworzyć różne typy zdań z wykorzystaniem strony biernej,
- wymienić podstawowe informacje i słownictwo związane z Irlandią.
Metody pracy:
- wizualna,
- ćwiczenia praktyczne,
- gry dydaktyczne.
Formy pracy :
- w grupach lub parach,
- indywidualna.
Środki dydaktyczne:
- Aktywna Tablica;
- pendrive/ interaktywny CD - ROM do podręcznika Connections 3/ Internet;
- karty pracy: zdania do przerobienia, rozsypanka wyrazowa, wykreślanka;
Przebieg lekcji:
1.Czynności wstępno-organizacyjne: sprawdzenie obecności, podanie celu lekcji, zapisanie tematu lekcji (ok. 1 min.).
2. Rozgrzewka językowa: przypomnienie zasad tworzenia strony biernej ( ok. 2 min.).
3. Część główna - ćwiczenia (ok. 40 min.):
Zad. 1: Odnajdywanie trzeciej formy czasowników nieregularnych (zadania na platformie Wordwall https://wordwall.net/resource/444280/angielski/past-participles + wydruk jako karta pracy uczniów*),
Zad. 2: Dopasowywanie zdań w stronie biernej do nazwy czasu, w którym zostały zapisane (wydruk jako karta pracy uczniów* + zadania na platformie Wordwall https://wordwall.net/resource/444247/geografia/passive-voice),
Zad.3: Wyszukiwanie w wykreślance słów związanych z Irlandią (zadania na platformie Wordwall https://wordwall.net/resource/444223/geografia/ireland-vocabulary + wydruk jako karta pracy uczniów*),
Zad. 4: Dopasowywanie miejsc w Irlandii do ich położenia na mapie (zadania na platformie Wordwall https://wordwall.net/resource/444292/geografia/republic-ireland + wydruk jako karta pracy uczniów*),
Zad. 5: Rozpoznawanie strony czynnej i biernej w podanych zdaniach,
Zad. 6: Dobieranie właściwej formy zdań w stronie biernej spośród trzech podanych przykładów,
Zad. 7: Układanie wyrazów w kolejności.
Zadanie domowe: uzupełnianie zdań w stronie biernej odpowiednią formą czasownika podanego w nawiasie (karta pracy uczniów, zad. 8).
*zadania 1 - 4 można wydrukować z platformy Wordwall i potraktować jako kartę pracy
4. Podsumowanie lekcji, pożegnanie (ok. 1 min.).
KARTA PRACY
Zad. 5 Are these sentences active or passive? Choose the correct answer.
Who discovered America?
Romeo and Juliet was written by Shakespeare.
We don’t use the ladder anymore.
Companies will be run by robots in the future.
The 2012 Olympic Games were held in London.
I have given James my new MP3 player.
Roller coasters were invented by the Russians.
Underwater cars will be built in the future.
A lot of people witnessed the crime.
People are destroying ...