Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Kuczmarska
Data publikacji
2019-06-04
Średnia ocena
0,00
Pobrań
47

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji z wykorzystaniem metody stacji zadaniowych opary na podręczniku Brainy 4
 Pobierz (docx, 81,0 KB)

Podgląd treści

Scenariusz lekcji otwartej z języka angielskiego z wykorzystaniem metody stacji zadaniowych

Nauczyciel: Agnieszka Kuczmarska

Szkoła: Szkoła Podstawowa Nr 22 im. Marii Dąbrowskiej w Olsztynie

Data: 10 maj 2019 r.

Klasa: klasa IV

Czas: 45 minut

Temat: Everyday routines.

Wymagania szczegółowe z podstawy programowej

III. Uczeń rozumie proste wypowiedzi pisemne (np. listy, e-maile, SMS-y, kartki pocz-towe, napisy, broszury, ulotki, jadłospisy, ogłoszenia, rozkłady jazdy, historyjki ob-razkowe z tekstem, artykuły, teksty narracyjne, recenzje, wywiady, wpisy na forach i blogach, teksty literackie):

1) określa główną myśl tekstu lub fragmentu tekstu;

4) znajduje w tekście określone informacje;

VIII. Uczeń przetwarza prosty tekst ustnie lub pisemnie:

2) przekazuje w języku obcym nowożytnym lub polskim informacje sformuło-wane w tym języku obcym

XI. Uczeń współdziała w grupie (np. w lekcyjnych i pozalekcyjnych językowych pracach projektowych)

X. Uczeń dokonuje samooceny i wykorzystuje techniki samodzielnej pracy nad języ-kiem (np. korzystanie ze słownika, poprawianie błędów, prowadzenie notatek, stoso-wanie mnemotechnik, korzystanie z tekstów kultury w języku obcym nowożytnym).

XII. Uczeń korzysta ze źródeł informacji w języku obcym nowożytnym (np. z encyklo-pedii, mediów, instrukcji obsługi), również za pomocą technologii informacyjno--komunikacyjnych.

XIII. Uczeń stosuje strategie komunikacyjne (np. domyślanie się znaczenia wyrazów z kontekstu, identyfikowanie słów kluczy lub internacjonalizmów) i strategie kom-pensacyjne, w przypadku gdy nie zna lub nie pamięta wyrazu (np. upraszczanie formy wypowiedzi, zastępowanie innym wyrazem, opis, wykorzystywanie środków niewerbalnych).

Cel ogólny:

utrwalenie umiejętności tworzenia zdań w czasie Present Simple

utrwalenie słownictwa związanego z czynnościami dnia codziennego i porami dnia

rozwijanie umiejętności aktywnej postawy i zaangażowania w pracy w grupie

Cele operacyjne: Po lekcji uczeń potrafi:

ułożyć proste zdanie twierdzące, pytanie i przeczenie w czasie Present Simple

zastosować właściwy szyk zdań twierdzących, przeczących i pytających

zastosować słownictwo związane z czynnościami dnia codziennego i porami dnia

Nacobezu:

Ułożysz i przekształcisz zdania w czasie Present Simple.

Uzupełnisz zdania właściwym czasownikiem

Utrwalisz słownictwo związane z czynnościami dnia codziennego oraz porami dnia

Zastosujesz odpowiedni szyk zdań twierdzących, przeczących i pytających w czasie Present Simple

Metody pracy:

metoda stacji zadaniowych

Formy pracy:

praca w dwu- lub trzyosobowych grupach

Materiały i pomoce dydaktyczne:

tabliczki z numerami stacji

instrukcje zadań do poszczególnych stacji zadaniowych,

zadania w kopertach

karty odpowiedzi

urządzenie mobilne z czytnikiem QR kodów

lusterko

kolorowe długopisy

PRZEBIEG LEKCJI:

1. Wprowadzenie:

- podanie tematu, celów zajęć w języku ucznia i nacobezu

- podanie zasad pracy na stacjach zadaniowych,

- podział na dwu- i trzyosobowe grupy,

- rozdanie kart pracy

2. Faza właściwa - realizacja tematu lekcji:

Uczniowie pracują w dwu- i trzyosobowych grupach na ...