Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Temat: Doskonalenie prowadzenia piłki i uderzeń wewnętrzną częścią stopy.
Cele główne:
Umiejętności: uczeń prowadzi piłkę i potrafi ją podać wewnętrzną częścią stopy
Motoryczność: koordynacja wzrokowo-ruchowa, siła NN
Wiadomości: uczeń zna podstawowe przepisy gry w piłkę nożną
Akcenty wychowawcze: dyscyplina, sportowa rywalizacja według zasady Fair Play
Metody:
-zadaniowa ścisła
-naśladowcza ścisła
-zabawowa
Formy organizacyjne:
-frontalna
-strumieniowa
-podziału na grupy
Miejsce zajęć: hala sportowa
Ilość uczestników: 18
Płeć: chłopcy
Klasa: 8B
Czas: 90’
Przybory i przyrządy: piłki nożne, znaczniki, szarfy, narzutki, ławeczki
Tok lekcji
Zadania szczegółowe
Dozow
Uwagi org.-metod.
1. Część organizacyjna
1. Zbiórka w dwuszeregu.
2. Powitanie.
3. Sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć.
3 min.
- sprawdzenie odpowiedniego ubioru do zajęć
2. Nastawienie do aktywnego udziału w lekcji
1. Podanie tematu i celów lekcji.
2. Motywacja do aktywnego udziału w lekcji.
1 min.
3. Rozgrzewka
1. Uczniowie poruszają się w truchcie po przekątnej boiska i wykonują następujące ćwiczenia:
- naprzemianstronne krążenia RR w przód, w tył
- wysokie unoszenie kolan (skip A)
- uderzanie piętami o pośladki (skip C)
- krok odstawno – dostawny
- krok skrzyżny
- skłony T z dotknięciem PR podłoża, nast. LR
- marsz z głębokimi wypadami NN
- marsz z wymachami NN w przód
- podskoki na PN, nast. na LN
3. Uczniowie ustawieni w rozsypce:
- skłony T w przód
- skłony boczne T
- skręty T za siebie
- przysiady
- w uniku podpartym - rozciąganie mm.ud
- w wypadzie bocznym - przenoszenie ciężaru ciała z PN na LN
- w podporze przodem na piłce - rozciąganie mm. łydek
- przeskoki boczne nad piłką obunóż
2 x
1 x
1 x
2 x
2 x
1 x
1 x
1 x
2 x
6 x
6 x
12 x
20 x
4 x
4 x
4 x
12 x
- U ustawieni w szeregu na linii końcowej boiska
- ćwiczenia rozpoczynają się i kończą na sygnał N
- N zwraca uwagę na poprawne wykonywanie ćwiczeń
- U ustawieni w luźnej rozsypce na całym boisku, twarzą do N, każdy U z piłką
4. Kształtowanie sprawności i doskonalenie umiejętności
1. U prowadząc piłkę różnymi cz. stopy starają się wybić piłkę koledze nie tracąc swojej
2. "Berek piłkarski." 2 uczniów prowadząc piłkę stara się wyłapać pozostałych uczestników zabawy. Złapany U staje nieruchomo z piłką między kolanami. Pozostali mogą wybawić złapanych poprzez wybicie piłki.
3. U podają do siebie piłkę wewn. cz. stopy poruszając się od jednej linii bocznej do drugiej
4. U prowadzi piłkę w str partnera, przed linią środkową wykonuje podanie piłki wewn. cz ...