Dodaj publikację
Autor
Małgorzata Bielenin
Data publikacji
2019-06-17
Średnia ocena
0,00
Pobrań
38

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Cel ogólny: - doskonalenie poczucia rytmu, słuchu muzycznego, pamięci i koordynacji wzrokowo-ruchowej
 Pobierz (docx, 14,9 KB)

Podgląd treści

Scenariusze do zajęć z wykorzystaniem metody dobrego startu Marty Bogdanowicz dla dzieci 3, 4 - letnich

Temat zajęć: Zabawy muzyczno-ruchowe z kołem

Grupa: Biedronki

Data: 18.02.2016r.

Nauczyciel prowadzący zajęcia: Małgorzata Bielenin

Cel ogólny:

- doskonalenie poczucia rytmu, słuchu muzycznego, pamięci i koordynacji wzrokowo-ruchowej

Cele operacyjne:

Dziecko:

-rozpoznaje instrument perkusyjny po usłyszanym dźwięku,

-wystukuje rytm na bębenku,

- reaguje na umówiony sygnał,

- potrafi ustawić się w dużym kole i małym kółeczku,

-rysuje ślad koła ręką w powietrzu, nogą, palcem na piasku,

-doskonali kompetencje językowe,

-utrwalenie kolorów,

-doskonalenie kolorowania

Metody:

słowna: rozmowa, instrukcje i objaśnienia,

czynna: zadań stawianych, wykonanie samodzielnych doświadczeń,

percepcyjna: obserwacja, pokaz.

Środki dydaktyczne:

- kolorowe koła małe i duże, instrumenty perkusyjne, tacki z piaskiem, szarfy

PRZEBIEG1. Marsz po obwodzie koła z piosenką.

2. .Zabawa ruchowa: "Duże i małe koła" N. umawia się z dziećmi, że w czasie zabawy będzie pokazywał koła różnego rozmiaru, jak pokaże koło małe, dzieci dobierają się parami i tworzą koła dwuosobowe, gdy zobaczą koło duże tworzą jedno duże koło. W przerwie miedzy tworzeniem kół tańczą w rytm muzyki. 2.Ćwiczenia ruchowo - słuchowe: dzieci wystukują rytm piosenki na bębenku, najpierw uderzają palcami, następnie całą dłonią i pałeczką. "Jak to miło i wesoło.Kiedy kółko krąży w koło.Kółko tu, kółko tam, Kółko krąży nam" 3.Ćwiczenia ruchowo - słuchowo - wzrokowe: N. zapoznaje dzieci ze wzorem koła i sposobem wykonania ćwiczenia- dzieci rysują koło, palcem prawej reki w powietrzu, następnie lewą ręką, prawą nogą i lewą nogą, na tackach z piaskiem i układają koła z szarf.4.Ćwiczenia słuchowo- ruchowo- wzrokowe:Dzieci siadają w kole na dywanie – kółko będzie krążyło po kole podawane z rąk do rąk.

5. A ram-zam-zam- zabawa z piosenką.

6. Nazywanie instrumentów muzycznych, wystukiwanie rytmu i rozpoznawanie instrumentów po usłyszanym dźwięku.

7. Segregowanie kół wg koloru na tablicy

8. Kolorowanie kół odpowiednio dobranymi kolorami.

9. Zabawa muzyczno-ruchowa wg wyboru dzieci.