Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz Balu Karnawałowego
Cele główne:
przybliżenie dzieciom zwyczajów związanych z karnawałem,
kształtowanie poczucia rytmu i wrażliwości muzycznej
Cele szczegółowe; dziecko
uczestniczy w zabawach integracyjnych,
jest otwarte w kontaktach z dziećmi innych grup,
rozpoznaje postacie na podstawie strojów karnawałowych i kostiumów,
porusza się w rytmie melodii i piosenek,
okazuje radość ze wspólnej zabawy,
uczestniczy w przygotowanych konkursach i zabawach muzycznych,
Metody pracy:
zabawowo – naśladowcza
słowna – rozmowa
czynna – metoda ćwiczeń
Formy pracy:
indywidualna,
grupowa
Pomoce dydaktyczne:
CD z muzyką
mazaki, kolorowe kartki, apaszki
balony
Przebieg:
Powitanie wszystkich uczestników
„Parada strojów” dzieci przedstawiają swoje stroje.
„Swobodny taniec” zabawa przy muzyce.
„Rysujemy bałwanka” konkurs (z każdej grupy wybieramy 1 dziecko) - przygotowujemy sztalugi, kolorowe kartki i mazaki. Dzieci rysują bałwana z zawiązanymi oczami. Wygrywa ten uczestnik konkursu, którego bałwan jest najśmieszniejszy lub prawidłowo narysowany.
„Kto złapie balon?” konkurs (z każdej grupy 2 dzieci) - na podłodze w różnych miejscach sali leżą balony, których jest mniej niż dzieci. Przy dźwiękach muzyki uczestnicy chodzą wokół balonów. Gdy muzyka milknie każde dziecko stara się jak najszybciej złapać jeden z balonów. Kto nie zdąży odchodzi i kibicuje pozostałym uczestnikom zabawy. Nauczycielka za każdym razem usuwa jeden balon lub kilka. Wygrywa dziecko, któremu za każdym razem udało się złapać balon.
Poczęstunek – przerwa na poczęstunek.
„Swobodna zabawa” zabawa przy muzyce.
Zakończemie.