Dodaj publikację
Autor
Magda Mirosz-Cierniak
Data publikacji
2019-08-24
Średnia ocena
0,00
Pobrań
21

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt i przebieg zajęć dla klasy II. Poznanie przyimków miejsca.
 Pobierz (docx, 7,1 KB)

Podgląd treści

Konspekt lekcji języka angielskiego - kl. II

Nauczyciel: Magda Mirosz- Cierniak

Temat: „Gdzie jest piłka?- where’s the ball?”

I. CELE LEKCJI:

Cel główny:

- utrwalenie nazw słownictwa związanego z rzeczami w pomieszczeniach,

- poznanie przyimków związanych z umiejscowieniem rzeczy,

- wykorzystanie w praktyce poznanych zaimków- in, on, under, next to.

Cele szczegółowe:

uczeń opisuje przedstawiony obrazek,

uczeń słucha nagrania i dopasowuje zakończenie zdania na podstawie nagrania,

uczeń słucha nagrania i rysuje odpowiedni obrazek na podstawie nagrania,

uczeń uzupełnia wyrażenia językowe na podstawie obrazka,

uczeń sprawdza poprawność swoich odpowiedzi,

uczeń czyta zdania z odpowiednią intonacją,

uczeń stosuje wyrażenia dotyczące czynności codziennych,

uczeń wycina karty obrazkowe,

uczeń koloruje odpowiednie liczby na podstawie informacji z nagrania,

uczeń śpiewa piosenki „One finger, one hand keep moving”, „The spider's in the box”.

II. METODY PRACY:

praca z tekstem (pisanym i słuchanym),

praca z materiałami autentycznymi,

ćwiczenia utrwalające słownictwo (opisywanie obrazków, układanie zdań),

ćwiczenia w słuchaniu i mówieniu

III. FORMY PRACY

indywidualna i zbiorowa.

POMOCE DYDAKTYCZNE:

podręcznik i ćwiczenia do języka angielskiego New English Adventure 2 ,

nagrania audio.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

1. Powitanie uczniów.

2. Rozgrzewka (warm- up) :

Uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące poprzednich trzech lekcji, utrwalenie nazw pomieszczeń, rzeczy, członków rodziny, czynności codziennych).

3. Część główna lekcji:

- opis obrazka z podręcznika ze strony 54,

- słuchanie dialogu i odpowiedzenie na pytanie sprawdzające rozumienie ze słuchu, ćw. 1/54,

- sprawdzenie rozumienia wyrażeń, ćwiczenie intonacji wypowiadanych zdań- praca z podręcznikiem, wykonanie ćw. 2/54,

- ćwiczenia czytania dialogu, strona 54,

- dopasowywanie wyrażeń z lekcji do odpowiednich obrazków, wykonanie ćw. 1/42,

- stosowanie poznanych wyrażeń do podanej sytuacji, wykonanie ćw. 2/54.

6. Podsumowanie zajęć:

Uczniowie układają z pamięci zdania z can/ can’t z poznanymi wyrażeniami językowymi.

7. Podanie zadania domowego:

Ćwiczenie 3 strona 43.

8. Zakończenie zajęć.