Dodaj publikację
Autor
Magda Mirosz-Cierniak
Data publikacji
2019-08-24
Średnia ocena
0,00
Pobrań
24

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Przebieg zajęć i konspekt nt. rzeczowników policzalnych/ niepoliczalnych, zaimków i określników ilościowych
 Pobierz (doc, 18,5 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji języka angielskiego - kl. VII

Nauczyciel: Magda Mirosz- Cierniak data 20.03.2018 r.

Temat: Countable/ Uncountable Nouns & Quantifier- Rzeczowniki policzalne/ niepoliczalne, zaimki i określniki ilościowe.

I. CELE LEKCJI:

Cel główny:
poznanie rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych,
poznanie zaimków i określników ilościowych,
wykorzystanie w praktyce poznanych połączeń językowych.

Cele szczegółowe:
uczeń czyta zdania ze zwróceniem uwagi na rzeczowniki,
uczeń dobiera rzeczowniki w poprawnej formie gramatycznej,
uczeń uzupełnia zdanie i pisze je do zeszytu,
uczeń uzupełnia tabelkę i pisze ją do zeszytu,
uczeń sprawdza poprawność swoich odpowiedzi,
uczeń czyta dialog z odpowiednią intonacją,
uczeń wskazuje rzeczowniki w dialogu,
uczeń klasyfikuje rzeczowniki na policzalne i niepoliczalne.

II. METODY PRACY:

praca z tekstem (dialogiem),
praca z materiałami autentycznymi (dialog),
ćwiczenia utrwalające słownictwo,
ćwiczenia w słuchaniu i mówieniu.

III. FORMY PRACY

indywidualna, zbiorowa i w parach.

IV. POMOCE DYDAKTYCZNE:

podręcznik do języka angielskiego Teen Explorer 7,
multibook na tablicy interaktywnej.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

1. Powitanie uczniów i sprawdzenie listy obecności.

2. Rozgrzewka (warm- up) :
Uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące poprzedniej lekcji, utrwalenie czasowników, ich form nieregularnych).

3. Sprawdzenie zadania domowego z ćwiczeń.

4. Podanie tematu zajęć.

5. Część główna lekcji:
- czytanie zdań i dobieranie oprawnych opcji z podręcznika ze strony 65,
- wybieranie poprawnej opcji, pisanie podanego zdania w zeszycie J/65,
- przerysowanie tabelki do zeszytu, uzupełnienie tabelki, sprawdzenie poprawnych odpowiedzi, wykonanie ćw. K/65,
- czytanie dialogu, podkreślenie rzeczowników podzielenie ich na policzalne i niepoliczalne,
- uzupełnienie reguł dotyczących rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych, wykonanie ćw. M/65.

6. Podsumowanie zajęć:
Uczniowie podają z pamięci poznane wyrażenia językowe.

7. Podanie zadania domowego:
Ćwiczenia strona 47.

8. Zakończenie zajęć