Dodaj publikację
Autor
Magda Mirosz-Cierniak
Data publikacji
2019-08-24
Średnia ocena
0,00
Pobrań
20

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Przebieg i konspekt lekcji z języka angielskiego nt. "Expressing intersts- jak wykazać zainteresowanie tematem."
 Pobierz (doc, 17,0 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji języka angielskiego – kl. VIII

Nauczyciel: Magda Mirosz data 15.10.2018 r.

Temat: Expressing intersts- jak wykazać zainteresowanie tematem.

I. CELE LEKCJI:

Cel główny:
- słuchanie dialogu o interesującym wydarzeniu
- poznanie wyrażeń językowych wskazujących na zainteresowanie tematem
- wykorzystanie w praktyce poznanych wyrażeń językowych

Cele szczegółowe:
uczeń opisuje przedstawiony obrazek z książki,
uczeń słucha dialogu i odpowiada na pytania na podstawie nagrania,
uczeń uzupełnia wyrażenia językowe na podstawie usłyszanego nagrania,
uczeń sprawdza poprawność swoich odpowiedzi,
uczeń czyta wyrażenia językowe z odpowiednią intonacją,
uczeń stosuje wyrażenia dotyczące zainteresowania,
uczeń dobiera zdania do opisu wydarzenia,
uczeń czyta dialog.

II. METODY PRACY:

praca z tekstem (pisanym i słuchanym),
praca z materiałami autentycznymi,
ćwiczenia utrwalające słownictwo (uzupełnianie luk, dopasowywanie),
ćwiczenia w słuchaniu i mówieniu

III. FORMY PRACY

indywidualna, zbiorowa i w parach.

IV. POMOCE DYDAKTYCZNE:

podręcznik do języka angielskiego English Plus 2,
nagrania dialogów.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

1. Powitanie uczniów i sprawdzenie listy obecności.

2. Rozgrzewka (warm- up) :
Uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące poprzedniej lekcji, utrwalenie czasowników nieregularnych).

3. Sprawdzenie zadania domowego- wybrane osoby zostawiają ćwiczenia do sprawdzenia.

4. Podanie tematu zajęć.

5. Część główna lekcji:
- opis obrazka z podręcznika ze strony 44,
- słuchanie dialogu i odpowiedzenie na pytanie sprawdzające rozumienie ze słuchu, ćw. 2/44,
- słuchanie dialogu i uzupełnianie luk, czytanie odpowiedzi i sprawdzenie rozumienia, wyrażeń, ćwiczenie intonacji wypowiadanych wyrażeń- praca z podręcznikiem, wykonanie ćw. 3/44,
- stosowanie poznanych wyrażeń do podanej sytuacji, wykonanie ćw. 4/44,
- dopasowywanie zdań z ćwiczenia do odpowiednich miejsc dialogu, wykonanie ćw. 5/44,
- ćwiczenia czytania dialogu, strona 44.

6. Podsumowanie zajęć:
Uczniowie podają z pamięci poznane wyrażenia językowe.

7. Podanie zadania domowego:
Ćwiczenia strona 36.

8. Zakończenie zajęć