Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LECJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Zabawy i gry ruchowe
Prowadzący: Kamila Trznadel
Data: 11.06.2017r.
Klasa: I SP
Liczba uczniów: 13
Czas trwania lekcji: 45 min.
Miejsce: sala gimnastyczna
Zadanie główne: Zabawy z chustą Klanzy
Zadania dodatkowe: ?
Cel lekcji: – Integracja z zespołem klasowym (Może być?)
Przybory i przyrządy: chusta animacyjna, woreczki, mała piłeczka,
Literatura: Roman Trześniowski „Zabawy i gry ruchowe, Anna Wasilak „Zabawy z chustą”
|Lp. |Tok lekcji |Nazwa i opis zadania, ćwiczenia lub zabawy |Dozowanie(czas, liczba |Uwagi organizacyjno metodyczne |
| | | |powtórzeń) | |
|I |Część wstępna | | | |
| |Czynności organizacyjne. |Zbiórka, przywitanie, sprawdzenie |2’ |Zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo (biżuteria, |
| | |obecności, podanie tematu lekcji, | |zegarki, okulary itp.) |
| | | | | |
| |Zabawa ze śpiewem |„Kółko graniaste” |3’ |Kółko graniaste czworokanciaste, |
| | |Dzieci ustawiają się przy chuście i | |kółko nam się połamało cztery grosze kosztowało,|
| | |chwytają za brzegi. Chodzą po obwodzie | |a my wszyscy BĘC! |
| | |koła. W czasie, kiedy dzieci mówią BĘC, | | |
| | |wszystkie dzieci się przewracają na | | |
| | |podłogę. | | |
| | | |4’ | |
| |Zabawa orientacyjno-porządkowa |„Szukaj koloru” | | |
| | |Uczniowie chodzą wokół rozłożonej | | |
| | |chusty. Na hasło: | | |
| | |stoimy na zielonej łące, pływamy w morzu, | | |
| | |opalamy się na piasku, zbieramy maki | | |
| | |szukają jak najszybciej określonego koloru.|4’ | |
| | | | | |
| |Zabawa na czworakach | | | |
| | |„Przebieganie pod chustą na czworakach” | | |
| | |Uczniowie podnoszą i opuszczają chustę, | | |
| | |trzymając ją za uchwyty. Prowadzący mówi| | |
| | |, kto ma zmienić miejsce. Np.: osoby, które| | |
| | |lubią lody itp. | | |
| | | | | |
|II |Część główna | | | |
| |Zabawa bieżna |„Goniony w kolory” |5’ |Pada deszcz i świeci słońce, tęcza rośnie już na|
| | |Dzieci siadają twarzą do środka koła. | |niebie |
| | |Prowadzący wypowiada rymowankę. Osoby, | |Tysiąc widać już kolorów |
| | |które siedzą przy tym kolorze, wstają i | |Jeden kolor jest dla ciebie |
| | |obiegają chustę dwa razy. Kto pierwszy | |i dodaje nazwę koloru, |
| | |dobiegnie na swoje miejsce, wchodzi do | | |
| | |środka i prowadzi zabawę. | | |
| | | | | |
| | |„Skoczna Ciuciubabka” | | |
| | |W środku kręgu stoi jedna osoba przykryta | | |
| | |chustą – ciuciubabka. Na sygnał | | |
| | |prowadzącego wszyscy obracają ciuciubabkę | | |
| | |i natychmiast TYLKO skacząc obunóż | | |
| |Zabawa skoczna |przemieszczają się po całej sali. |5’ | |
| | |Ciuciubabka stara się dotknąć | |Wyznaczamy mniejszy teren do zabawy. |
| | |uciekających.(również skacząc). | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | |„Tarcza strzelecka”- rozłożoną chustę | | |
| | |kładziemy na podłodze. Jest ona tarczą | | |
| | |strzelecką, na której | | |
| | |poszczególne kolory oznaczają | | |
| | |określoną liczbę punktów np.: | | |
| | |- czerwony – 8 pkt. | | |
| | |- zielony – 6 pkt. |5’ | |
| |Zabawa rzutna |- niebieski – 4 pkt. | | |
| | |- żółty – 2 pkt. | | |
| |-Zabawa ze śpiewem |„Uciekaj myszko do dziury” | 5’ |Do dziury myszko do dziury, by cię nie złapał |
| | |Grupa trzyma chustę. Dwie osoby wchodzące w| |kot bury, bo jak cię złapie w pazury, to już nie|
| | |role: „myszy”, siedzącej pod chustą, i | |wrócisz do dziury. |
| | |„kota” będącego poza jej obrębem. Zadaniem ...