Dodaj publikację
Autor
Paulina Niemierska
Data publikacji
2020-02-16
Średnia ocena
0,00
Pobrań
25

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ WALENTYNKOWYCH ZOSTAŁ PRZEPROWADZONY W GRUPIE DZIECI 3/4 LETNICH
 Pobierz (docx, 16,2 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ

ZAJĘĆ WALENTYNKOWYCH

PROWADZĄCA: PAULINA NIEMIERSKA

MIEJSCE: Przedszkole Lingwistyczne nr 1 „Dobry Start” w Łodzi

GRUPA: 4/5 LATKI

DATA: 14.02.2020 R.

TEMAT: WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU.

Cele ogólne:

- zna tradycje związane z obchodami Święta Zakochanych,

- współpracuje w grupie,

- kultywowanie tradycji walentynkowe,

- zachęcenie dzieci do okazywania uczuć innym osobom,

- integrowanie dzieci poprzez wspólne zabawy.

Cele szczegółowe – dziecko:

- wie co to jest Dzień Walentego,

- doprowadza prace plastyczną do końca,

- zna tradycje Walentynkowe,

- potrafi rozpoznać swoje uczucie i dostrzega je u innych,

- umie wyrazić swoje uczucie,

- potrafi współpracować z rówieśnikami.

Formy pracy:

- indywidualna,

- zbiorowa.

Metody:

- czynne (zabawy, taniec),

- słowne (rozmowa, piosenki).

Środki dydaktyczne:

- serca z kartonu,

- bibuła,

- klej,

- mazak,

- płyta z piosenkami,

- magnetofon,

- dekoracja.

Przebieg zajęć:

Przywitanie się piosenką „Witam Was, wszyscy są …” i rozpoczęcie zajęć.

Wprowadzenie do tematu zajęć – rozmowa z dziećmi na temat dnia Walentyneki w jakim celu się tu zebraliśmy.

Rozmowa z dziećmi kierowana pytaniami nauczyciel:

Co to są Walentynki?

Skąd się wzięło to święto?

Z czym kojarzą się Walentynki?

Jak można okazać miłość?

Komu się okazuje miłość?

Zabawa przy piosence „Skidamarinka”. Naśladowanie ruchów nauczyciela w rytm muzyki.

Tańce do piosenki „Serduszko przyjaźni”:

- poznanie tekstu piosenki,

- poznanie układu tanecznego do piosenki,

- próby poruszania się w rytm muzyki.

„Walentynkowe serduszko” – wykonanie pracy plastycznej.

Każde dziecko otrzymuje szablon serca wycięty z kartonu, klej oraz czerwoną bibułę pociętą na małe kwadraty. Zadaniem dzieci jest posmarować serce klejem i przyklejać kawałki bibuły tak aby zakleić całe serce. Następnie każde dziecko dostaje wycięte białe oczy i różowe usta. Po czym przykleja je w odpowiednim miejscu. Na koniec dzieci przyklejają pompony jako noski. Po skończonej pracy każde dziecko porządkuje swoje miejsce pracy.