Dodaj publikację
Autor
Paulina Niemierska
Data publikacji
2020-02-16
Średnia ocena
0,00
Pobrań
12

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZOSTAŁ PRZEPROWADZONY W GRUPIE 3/4 LATKÓW
 Pobierz (docx, 32,2 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęćz edukacjimatematyczno-plastycznej

Data: 13.01.2020 r.

Prowadząca: Paulina Niemierska

Grupa wiekowa: 4/5 latki

Miejsce: Przedszkole Lingwistyczne nr 1 „Dobry Start” w Łodzi

Temat: „Jeden, dwa, trzy ….. z Mikołajem bawisz się ty”.

Cele ogólne:

- wzbogacanie słownictwa,

- zachęcenie do wspólnych zabaw ruchowych i dydaktycznych,

- skupienie uwagi na wykonywanych zadaniach,

- doprowadzenie pracy plastycznej do końca.

Cele szczegółowe:

- dziecko aktywnie uczestniczy w zajęciu,

- dziecko naśladuje ruchy nauczyciela,

- dziecko zna kolory,

- dziecko czerpie radość z zabawy,

- dziecko zna schemat swojego ciała.

Metody pracy:

- czynna (metoda zadań stawianych do wykonania, samodzielnych doświadczeń),

- oglądowa (obserwacja, pokaz),

- słowna (objaśnienia, instrukcja).

Środki dydaktyczne:

- kolorowe klocki w kolorach: zielony, żółty, biały, niebieski, czerwony,

- piosenka „My jesteśmy krasnoludki”,

- sylwety czapek Świętego Mikołaja,

- rymowanka – pokazywanka „Jedna głowa i dwie nogi”,

- wydrukowane elementy do pracy plastycznej.

Przebieg zajęć:

Przywitanie się z dziećmi piosenką „Witam Was”.

Zabawa „kolory” – dziecko otrzymuje klocek w odpowiednim kolorze, nazywa kolori dopasowuje klocka do przedmiotu:

- choinka – klocek zielony

- gwiazda – klocek żółty

- śnieżynka – klocek biały

- chmura – klocek niebieski

- czapka Mikołaja – klocek czerwony

Zabawa ruchowo-naśladowcza do piosenki „My jesteśmy krasnoludki” – dzieci naśladują ruchy o których mowa w piosence patrząc na nauczyciela.

Zabawa matematyczna „Czapki Świętego Mikołaja” – oglądanie czapki, przeliczanie czapek. Umieszczenie odpowiedniej ilości czapek w obręczy wskazanych przez nauczyciela, np. w pierwszej obręczy umieść 3 czapki Mikołaja.

Rymowanka – pokazywanka „Jedna głowa i dwie nogi” – dziecko pokazuje wymienione części ciała:

Jedną głowę, jeden nosek, jedną buzię mam,

I dwie ręce i dwie nogi, maszeruję sam,

Tup, tup, tup

Mam dwa oczka i dwa uszka,

Dwa kolanka mam,

Jedną szyję, jeden brzuszek

I na brzuszku gram

Bam, bam, bam

Jedno czoło, jedną brodę,

jedne plecki mam,

dużo włosów, dużo zębów

i języczek mam

la lal la.

Rozwiązanie krzyżówki tematycznej. Poznanie układu krzyżówki i wyglądu. Poznanie zasad, jakie obowiązują podczas rozwiązywania krzyżówki.

Wykonanie pracy plastycznej „Mały pingwinek” – wycinanie gotowych, wydrukowanych elementów pingwinka (kształtowanie umiejętności dokładnego wycinania), sklejanie wyciętych elementów i dokończenie pracy plastycznej.

ZAŁĄCZNIK: