Dodaj publikację
Autor
Aneta Gołębiowska
Data publikacji
2020-02-20
Średnia ocena
0,00
Pobrań
76

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Zajęcia przeprowadzone w Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie
 Pobierz (docx, 23,6 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH PRZEPROWADZONYCH W DNIU 14.03.2018r.

TEMAT: Zwiastuny wiosny

UCZESTNICY ZAJĘĆ: Wychowankowie z grupy II

CEL OGÓLNY: Bogacenie i utrwalenie wiadomości na temat charakterystycznych cech nadchodzącej wiosny.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

UCZEŃ:

- zna oznaki nadchodzącej wiosny i potrafi je omówić,

- potrafi wyjaśnić znaczenie słowa Marzanna,

- potrafi zgodnie współdziałać w zespole,

- umie wykonać prace plastyczną według ustalonych zasad,

- aktywnie słucha muzyki, improwizuje ruchem treść piosenki,

- umie wyjaśnić pojęcie „ zwiastuny wiosny”,

- słucha i wykonuje polecenia nauczyciela,

- potrafi wskazać prawidłową odpowiedź na zadane pytanie.

CELE REWALIDACYJNE:

- usprawnianie percepcji wzrokowej,

- doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowo- słuchowej,

- rozwijanie spostrzegawczości,

- usprawnianie motoryki małej i dużej,

- rozwijanie koncentracji uwagi na wykonywanym zadaniu.

CELE WYCHOWAWCZE:

- stworzenie sprzyjającej atmosfery pracy,

- aktywizowanie dzieci poprzez wspólną zabawę,

- wdrażanie do zachowania dyscypliny podczas zajęć,

- wdrażanie do dbania o ład i porządek,

- integracja dzieci,

- korygowanie niepożądanych zachowań.

Metody pracy:

Podająca- rozmowa, instrukcja do zabaw, objaśnienie.

Praktycznego działania- wykonywanie jasno określonych czynności, ćwiczenia, zabawa.

Formy pracy:

Indywidualna

Grupowa

Pomoce i środki dydaktyczne: magnetofon, Cd z muzyką, kolorowe płatki, kartony, kleje, obrazki, nożyczki.

Czas trwania: 45 minut

Miejsce przeprowadzenia zajęć: świetlica terapeutyczna

Prowadząca: Aneta Gołębiowska

Przebieg zajęć

Ogniwa zajęć

Czynności nauczyciela

Czynności ucznia

Uwagi

1.Faza wstępna

2. Faza właściwa

3. Faza końcowa

1. Powitanie gości oraz uczniów.

2. Przypomnienie o zasadach panujących podczas zajęć (grzeczne, kulturalne zachowanie, odpowiedzi udzielane pojedynczo, dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych podczas zabaw).

3. Wprowadzenie :

„Drogie dzieci chciałabym żebyśmy się troszkę poruszali i pogimnastykowali przy naszej piosence. Po długiej zimie troszkę się zasiedzieliśmy, pogoda nie zawsze sprzyjała do spacerów i zabaw na powietrzu. Gotowi? To zapraszam do wspólnej zabawy.”

4. Omówienie przez nauczyciela kolejnego zadania:

„Kochani po gimnastyce myślę, że jesteśmy gotowi do wspólnej zabawy. W naszej sali ukryje dla was obrazki. Chciałabym żebyście je odszukali a dowiecie się o czym będą dzisiejsze zajęcia. Szukać obrazków będziemy poprzez zabawę Ciepło-Zimno. Każdy z was będzie miał za zadanie odszukać obrazek a potem wspólnie je omówimy.”

1.”Kochani mamy już wszystkie obrazki. Bardzo dobrze wykonaliście to zadanie. Teraz spróbujemy wspólnie omówić każdy z nich”.

Obrazek 1.

Przebiśnieg – Kwiat, który zakwita najwcześniej i nie straszna mu temperatura na dworze ani pozostałości śniegu na ziemi. Jest koloru białego, ma trzy płatki i jako pierwszy zwiastuje nam nadchodzącą porę roku – wiosnę.

Obrazek 2.

Bocian – Jego upierzenie jest koloru białego i czarnego. Ma długie czerwone nogi i długi spiczasty czerwony dziób. W czasie zimy nie spotkamy bociana ponieważ odlatuje tam gdzie jest ciepło. Przyczyną takiego zachowania ...