Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Kazberuk
Data publikacji
2020-04-15
Średnia ocena
0,00
Pobrań
18

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Powtórzenie wiadomości z rozdziału 2 z wykorzystaniem podręcznika Tiger 2 , wyd. Macmillan. Nazywanie i opisywanie zwierząt, rodzajów pożywienia zwierząt.
 Pobierz (doc, 61,5 KB)

Podgląd treści


Kuźnica, dnia 03.12.2018r.

Konspekt lekcji języka angielskiego

Klas II Szkoła Podstawowa

Temat : Powtarzamy wiadomości z rozdziału 2.

1. Cele nauczania
• Powtórzenie materiału z rozdziału 2
• Słuchanie, zadawanie pytań i reagowanie na zwroty używane w klasie
• Przepisywanie wyrazów
• Tworzenie bardzo prostych i krótkich wypowiedzi według wzoru
• Zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi w ramach wyuczonych zwrotów
• Nazywanie i opisywanie zwierząt, rodzajów pożywienia zwierząt
• Opisywanie, co jedzą różne zwierzęta
• Reagowanie werbalne i niewerbalne na proste polecenia, zwroty używane w klasie
• Udział w grach i zabawach
• Śpiewanie piosenki
• Powtarzanie materiału i analiza własnej nauki

2. Cele szczegółowe:
• uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnym, gramatycznym), umożliwiającym realizację wymagań dotyczących wiedzy na temat zwierząt, rodzajów pożywienia zwierząt, opisywania, co jedzą różne zwierzęta.
• uczeń rozumie proste i krótkie wypowiedzi ustne, uczestniczy w prostej rozmowie w typowych sytuacjach, reaguje w sposób zrozumiały, adekwatnie do sytuacji komunikacyjnej.

3. Główne struktury i słownictwo
• Przywitanie i pożegnanie się: Hello, Goodbye, See you soon.
• Stosowanie form grzecznościowych: How are you? I’m fine, thank you.
• Zwierzęta: bird, fish, hamster, kitten, lizard, puppy, rabbit, turtle.
• Rodzaje pożywienia: fish, grass, leaves, meat, seeds, insects.
• Struktury zdań: (Leo) has got a ( bird), (Parrots) eat ( seeds).
• Pytanie o to, co jedzą dane zwierzęta: What do … eat?
• Opisywanie, co jedzą dane zwierzęta: … eat/don’t eat …
• Wyrażanie posiadania: I’ve got…, (Leo) has got a…
• Język bierny: (Let’s) listen/say itd.
4. Metody:
• Aktywne (udział w grach i zabawach)
• Praktyczne (ćwiczenia pisemne, praca z podręcznikiem)
5. Formy:
• praca w grupach
• praca indywidualna
6. Materiały ( opcjonalnie)
Karty obrazkowe: Sue, Jay, karty obrazkowe: zwierzęta, rodzaje pożywienia, płyta CD, podręcznik Tiger 2 , oprogramowanie do tablicy interaktywnej
7. Zagadnienia społeczno- kulturowe
• Zainteresowanie poznaniem nazw zwierząt domowych oraz nazw pożywienia zwierząt
• Świadomość, jak należy obchodzić się ze zwierzętami domowymi oraz tego co jedzą zwierzęta
• Gotowość czekania na swoją kolej i zmieniania się rolami
• Współpracowanie z rówieśnikami w trakcie nauki
• Pewność siebie w komunikowaniu się w klasie w języku angielskim
• Chęć powtarzania materiału i oceny własnego procesu nauki
8. Edukacja międzyprzedmiotowa:
Edukacja muzyczna :Śpiewanie piosenek
Edukacja polonistyczna: Stosowanie podstawowych zwrotów grzecznościowych;
Stosowanie technik języka mówionego, adekwatnych do sytuacji
Edukacja przyrodnicza: Rozpoznawanie gatunków zwierząt i roślin
Edukacja społeczna: Wykorzystywanie pracy zespołowej w procesie uczenia się

Plan lekcji:
1. Temat lekcji: Powtarzamy wiadomości z rozdziału 2.
2. Krótkie wprowadzenie - przedstawienie celu lekcji.
3. Rozgrzewka językowa
4. Faza realizacyjna
5. Faza podsumowująca
Przebieg lekcji:
I. Rozgrzewka językowa ( warm–up/ pre–teaching ...