Dodaj publikację
Autor
Joanna Cesarz
Data publikacji
2020-05-09
Średnia ocena
0,00
Pobrań
1

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji on-line dla klasy V na podstawie podręcznika Mach mit 2
 Pobierz (doc, 42,5 KB)

Podgląd treści


Dział VI –My i świat zwierząt
Temat: Pokaż mi Twoje zwierzę domowe
Konspekt lekcji on-line języka niemieckiego dla klasy V
Szkoła: Podstawowa
Klasa: V
Sprawności: zintegrowane ćwiczenia sprawności rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstu czytanego.
Media/Pomoce: laptop, telefon komórkowy
Podręcznik: Mach mit 2 ( również w wersji on-line)
http://files.wszpwn.com.pl/www/flipbooks/full/Mach_Mit-2-podrecznik-flipbook/mobile/index.html

Formy pracy: plenum, praca indywidualna

Cel główny: poznanie nazwy wybranych zwierząt domowych: świnka morska, królik, pies, żółw, kot, chomik, kanarek oraz ryba

Cele szczegółowe:

- Uczeń na podstawie tekstu czytanego potrafi uzupełnić zdania
- Uczeń na podstawie tekstu słuchanego ( wywiad radiowy) potrafi zaznaczyć autorów wypowiedzi.
|Przebieg lekcji |
|1. Wprowadzenie do lekcji ( uczniowie kilka minut przed planowaną lekcją otrzymują za pomocą dziennika elektronicznego link, dzięki |
|któremu łączą się z nauczycielem). |
|Nauczyciel pyta uczniów czy prezentowany materiał jest dla nich widoczny oraz czy wszyscy obecni uczniowie dobrze słyszą nauczyciela. |
|Lekcja odbywa się za pomocą komunikatora internetowego: Jitsi Meet |
| |
|2. Nauczyciel wyświetla slajd, na środku którego znajduje się słowo Tiere, a wokół niego pojawiają się kolejno nazwy zwierząt, |
|brzmiących podobne do swoich odpowiedników |
|w j. polskim lub angielskim, np.: Tiger, Krokodil, Giraffe, Lőwe. Nauczyciel pyta uczniów, czy domyślają się już, co oznacza słowo |
|pośrodku Tiere ( zwierzęta). |
|3. Prezentacja nowego materiału: Uczniowie czytają tekst w podręczniku i uzupełniają podpisy pod zdjęciami. W dopasowaniu nazw |
|zwierząt do zdjęć pomogą uczniom opisane w tekście czynności, które te zwierzęta wykonują. |
|http://files.wszpwn.com.pl/www/flipbooks/full/Mach_Mit-2-podrecznik-flipbook/mobile/index.html#p=109 |
|4. Faza ćwiczeń: Uczniowie słuchają nagrania zaprezentowanego przez nauczyciela. Przy pierwszym słuchaniu zapoznają się z tematyką |
|wypowiedzi ( wywiad radiowy). Nauczyciel ponownie prezentuje tekst słuchany i tym razem uczniowie zaznaczają autorów wypowiedzi. |
|5. Podsumowanie lekcji: Za pomocą portalu Wordwall nauczyciel przeprowadza interaktywne podsumowanie. Na środku koła znajduje się |
|pytanie po niemiecku Co to jest ? |
|Wokół koła natomiast znajdują się obrazki poznanych na lekcji zwierząt. Nauczyciel kręci ruletką i prosi wybranego ucznia o nazwanie |
|wylosowanego zwierzaka. |
|( Kursor pokazuje wylosowane zwierzę) |
|https://wordwall.net/resource/1142686/niemieckim/meine-haustiere |
| |
|Opracowała :Joanna Cesarz |
|21.04.2020 r. |
| |