Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Sztul
Data publikacji
2020-05-13
Średnia ocena
0,00
Pobrań
6

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Niniejsza publikacja zawiera scenariusz lekcji języka angielskiego dla klasy I. Główny cel zajęć to utrwalenie znajomości nazw części twarzy. Uczniowie pracują z podręcznikiem "Gold Sparks I" (wyd. Oxford University Press), ale pomysły opisane w scenariuszu mogą z powodzeniem wykorzystać nauczyciele używający innych podręczników.
 Pobierz (docx, 165,3 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

NAUCZYCIEL: Katarzyna Sztul

KLASA: 1 b

DATA: 25.02.2020 r.

TEMAT: Utrwalenie nazw części twarzy w oparciu o historyjkę pt. ”Zabadella”.

CEL OGÓLNY:

Uczeń potrafi nazywać części twarzy.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

Uczeń:

wskazuje części twarzy zgodnie z instrukcją nauczyciela;

słucha historyjki obrazkowej i podnosi rękę we wskazanych momentach;

rozmawia po polsku na temat sytuacji w historyjce oraz dotychczasowych losów bohaterów;

wskazuje właściwe scenki w trakcie słuchania nagranej historyjki obrazkowej;

powtarza kwestie z historyjki za nauczycielem lub nagraniem;

odpowiada na pytania nauczyciela dotyczące obrazków przedstawiających twarze;

koloruje postacie potworów według usłyszanych w nagraniu wskazówek;

zgodnie współpracuje z kolegą/koleżanką podczas zabawy.

ŚRODKI JĘZYKOWE: nazwy części twarzy: head, hair, eyes, ears, mouth, nose

METODY I TECHNIKI PRACY:

ćwiczenia praktyczne;

gra i zabawa językowa;

metoda audiolingwalna;

metoda narracyjna.

FORMY INTERAKCJI:

praca z całą klasą kierowaną przez nauczyciela;

praca w parach.

PODRĘCZNIK: Gold Sparks dla klasy I (Oxford University Press)

POMOCE DYDAKTYCZNE:

karty obrazkowe przedstawiające części twarzy;

karty wyrazowe z nazwami części twarzy;

karty przedstawiające historyjkę obrazkową;

koperty;

pacynka „Zabadella”;

nagrania audio: wierszyk, piosenka powitalna, piosenka pożegnalna, opisy postaci, historyjka;

video przedstawiające historyjkę;

nagranie piosenki ”Pass the beanbag”;

gra planszowa, pionki i kostka dla każdej pary;

komputer, głośniki;

magnesy;

miękka piłeczka.

FAZY LEKCJI:

1. Czynności organizacyjne (2 min.):

sprawdzenie obecności;

wykonanie piosenki powitalnej.

2. Rozgrzewka językowa (3 min.):

Zabawa ”Simon says” – Nauczyciel wydaje różne polecenia. Dzieci wykonują je tylko wtedy, gdy poprzedzone są zwrotem ”Simon says”. Uczeń, który się pomyli, odpada z gry, siada.

3. Powtórzenie słownictwa z poprzednich zajęć (6 min.) :

Nauczyciel umieszcza na tablicy 6 kopert, w których znajdują się karty obrazkowe przedstawiające części twarzy. Zadaniem uczniów jest odgadnąć, jakie części twarzy znajdują się w poszczególnych kopertach. Gdy dzieci odgadną, nauczyciel wyciąga obrazek z koperty i umieszcza go na tablicy.

Nauczyciel pokazuje karty wyrazowe z nazwami części twarzy. Wskazane dzieci czytają głośno wyrazy, podchodzą do tablicy i umieszczają karty przy odpowiednich obrazkach.

Dzieci wykonują wierszyk poznany na poprzednich zajęciach. Podczas recytacji wskazują odpowiednie części twarzy.

4. Ćwiczenia utrwalające:

Dzieci oglądają historyjkę o przygodach Julii, Marka i wróżki Zabadelli (2 min.).

Wybrany uczeń opowiada w języku polskim historyjkę, którą dzieci przed chwilą oglądały. (2 min.)

Nauczyciel odtwarza nagranie z historyjką, pokazuje karty przedstawiające poszczególne części historyjki. Zatrzymuje co jakiś czas nagranie i zadaje pytania dotyczące treści historyjki. Zachęca dzieci do udzielania krótkich odpowiedzi w języku angielskim. (3 min.)

Dzieci otwierają podręczniki i śledzą historyjkę, wskazują odpowiednie scenki, podnoszą rękę ...