Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt lekcji języka angielskiego
Klasa: 3a
Temat: Merry Christmas.
Cel ogólne:
- utrwalenie słownictwa bożonarodzeniowego
- kształtowanie postaw tolerancji wobec innych kultur
- promowanie środków multimedialnych jako elementu edukacji językowej
Cele operacyjne:
Uczeń:
- zna słownictwo związane ze świętami
- używa konstrukcji I have got, Who has got?
- korzysta z aplikacji QR Code Scanner
- zgodnie współpracuje w grupie
Metody:
- metoda komunikacyjna
- metody aktywizujące (gry i zabawy językowe – gra I have got…, Who has got?, odczytywanie QR CODE, ćwiczenia interaktywne)
Formy pracy:
- praca indywidualna, praca w grupie, praca z całą klasą
Środki dydaktyczne:
- skarpeta świąteczna karty obrazkowe, karty pracy, tablety/telefony, karty do gry „I have got, Who has got?, ćwiczenia na tablicy interaktywnej
Przebieg lekcji:
Wprowadzenie:
Przywitanie, sprawdzenie obecności, zapisanie tematu, podanie celów lekcji. Rozgrzewka językowa: Nauczyciel przynosi świąteczną skarpetę, w której znajdują się karty obrazkowe ze świątecznym słownictwem. Mówiąc rymowankę, wyciąga jedną kartę i nazywa ją. Następnie prosi wybranego ucznia, aby powtórzył rymowankę i wyciągnął kolejną kartę i ją nazwał.
Część główna:
Nauczyciel dzieli uczniów na grupy - za pomocą wylosowanych przez uczniów kolorowych patyczków powstają grupy, a następnie każda z grup otrzymuje koperty z obrazkami i kodami QR (karta pracy nr 1). Zadaniem dzieci jest dopasowanie obrazków do wyrazów i definicji oraz sprawdzenie poprawności za pomocą kodów QR. Po wykonaniu zadania następuje prezentacja rezultatów oraz podliczenie punktów.
Nauczyciel prosi uczniów, aby utworzyli koło, rozdaje karty do gry I have got…, Who has got? (karta pracy nr 2)
3. Podsumowanie:
Uczniowie rozwiązują quiz na tablicy interaktywnej.
Podsumowanie pracy uczniów na lekcji oraz podanie zadania domowego.
Pożegnanie.