Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt lekcji
Temat: Koordynacja NN i RR w delfinie
Cele główne:
Umiejętności: uczeń potrafi skoordynować pracę NN i RR w stylu motylkowym
- nauczanie: koordynacji pracy NN i RR w stylu motylkowym
- doskonalenie: pracy NN i RR w stylu motylkowym, skoku startowego w stylu
Zdolności motoryczne: koordynacja, siła, gibkość
Wiadomości: uczeń zna przepisy ograniczające styl motylkowy, uczeń rozumie co to jest krok pływacki;
Akcent wychowawczy: aktywizacja uczniów do rzetelnego wykonywania przydzielonego zadania
Klasa, płeć: Va, dziewczęta i chłopcy
Miejsce zajęć: kryta pływalnia
Liczba uczniów: 13
Czas trwania: 90 minut
Sprzęt: krążki, płetwy.
|Część |Tok lekcji |Zadania szczegółowe |Dozo-wanie|Uwagi organizacyjne |
|lekcji | | | |i metodyczne |
|Część |1. Zorganizowanie grupy |Zbiórka |5 min |Ustawienie w szeregu |
|wstępna | |Przywitanie | | |
| | |Sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć | | |
| | |Podanie tematu zajęć | | |
| |2. Nastawienie do |Omówienie tematu i wyjaśnienie korzyści płynących z |5 min |Omówienie tematu z rysowaniem na tablicy |
| |świadomego i aktywnego |posiadania umiejętności poprawnego pływania poprawnie | | |
| |uczestnictwa w lekcji |koordynacyjnie. Naświetlenie pojęcia kroku pływackiego. | | |
| |3. Rozgrzewka, |krążenia RR naprzemianstronne w przód |20 min |Rozgrzewka na lądzie |
| |psychomotoryka, |krążenia RR naprzemianstronne w tył | | |
| |profilaktyka |krążenia RR obustronne w przód | | |
| | |krążenia RR obustronne w tył | | |
| | |krążenia RR obustronne w przód z podskokami | | |
| | |krążenia RR obustronne w tył z poskokami | | |
| | |rozkrok, opad tułowia. Przywodzenie i odwodzenie RR na boki | | |
| | |wymachy RR w przód i w tył w opadzie | | |
| | |rozkrok i tułów wyprostowany. Skłony boczne | | |
| | |skłony boczne z pogłębieniem | | |
| | |skłony boczne z przytrzymaniem | | |
| | |skłony w tył i w przód | | |
| | |skrętoskłony | | |
| | |krążenia bioder, 10 w prawo i 10 w lewo | | |
| | |krążenia kolan do wewnątrz | | |
| | |krążenia kolan na zewnątrz | | |
| | |krążenia NL w tył | | |
| | |krążenia NL w przód | | |
| | |krążenia NP w tył |x10 | |
| | |krążenia NP w przód |x 20 | |
| | |przysiady żabkarskie | | |
| | |Dalsza część rozgrzewki prowadzona przez dwie uczennice |x10 | |
| | | |x10 | |
| | |Przejście pod natrysk |x5 | |
| | |Rozpływanie: |x5 | |
| | |100m G |x5 | |
| | |100m D |x5 | |
| | |100m K | | |
| | |100m Z |x10 | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | |Rozgrzewka w wodzie |
|Część |4. Kształtowanie |„robaczek” |2x25m |Uczniowie zakładają płetwy |
|główna |umiejętności, |NN do st. motylkowego na piersiach |50m | |
| |doskonalenie sprawności,|NN do st. motylkowego na grzbiecie |50m | |
| |rozwijanie zdolności |NN MOT. Na boku |25m | |
| |twórczych |NN MOT. na drugim boku |25m | |
| | |gleich | | |
| | |kołyska |25m | |
| | |ćwiczenia ciągnięcia brody | | |
| | |ciągnięcie brody po 3 uderzeniach NN MOT. | | |
| | |Ciągnięcie brody z dodaniem RR pod wodą, wdech RR żaba |2x25m | |
| | |jw. akcent na odepchnięcie dłońmi, wdech RR żaba | | |
| | |dokładanka MOT. |25m | |
| | |Nauka nabierania wdechu | | |
| | |łącznie pracy NN z RR: |25m | |
| | |4xNN 1xRR | | |
| | |3xNN 1xRR |50m | |
| | |2xNN 1xRR |4x25m | |
| | |1xNN 1xRR ...