Dodaj publikację
Autor
Bartosz L
Data publikacji
2020-05-24
Średnia ocena
0,00
Pobrań
6

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
 Pobierz (docx, 12,9 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Temat lekcji: „ He was a lumberjack. – On był drwalem.”

Klasa: V szkoły podstawowej

Czas trwania: 45 minut

Prowadzący: mgr …

Pomoce dydaktyczne: Laptop dla nauczyciela, smartfony z zainstalowaną aplikacją Kahoot dla uczniów.

Cele lekcji:

- Uczeń będzie posługiwał się nowym słownictwem ( zawody)

- Uczeń będzie wiedział jak formułować zdania, pytania i przeczenia z użyciem

was/were i ich znaczenie

- uczeń pozna fakty dotyczące życia znanych osób z przeszłości

- Uczeń będzie potrafił przeczytać ze zrozumieniem o znanych ludziach z

przeszłości

Cele lekcji sformułowane w języku ucznia :

- Po lekcji wymienisz kilka słów związanych z zawodami

- Będziesz wiedział jak zbudować zdania, pytania i przeczenia, że Ja lub Ktoś

był........, itp

- Dowiesz się kilku faktów o życiu znanych osób z przeszłości

- Będziesz potrafił czytać ze zrozumieniem o znanych ludziach z przeszłości

Kryteria sukcesu (NACOBEZU) / WILF ( What I am Looking For)

- Znam słownictwo związane z zawodami

- Potrafię powiedzieć, że Ja lub Ktoś był......

- znam kilka faktów z życia znanych ludzi

- czytam ze zrozumieniem o znanych ludziach w przeszłości

Przebieg lekcji:

1. Przywitanie uczniów i zapis tematu lekcji.

2. Podanie celów lekcji w języku ucznia i kryteria sukcesu.

3. Rozgrzewka: Ile zawodów pamiętasz z wcześniejszych klas? Wymień je w minutę.

4. Nauczyciel wprowadza nowe słownictwo – pokazuje karty obrazkowe oraz nazywa je- prezentacja w Power Poincie przygotowana przez nauczyciela.

5. Uczniowie słuchają wymowy nowego słownictwa i powtarzają, zastanawiają się nad sposobem najlepszego skojarzenia.

6. Uczniowie decydują jaki jest poziom trudności słówek pokazując na palcach (0 palców – bardzo łatwe, 5 – nic nie rozumiem)

7.Uczniowie sprawdzają się w teście Kahoot przygotowanym przez nauczyciela.

8. Przypomnienie odmiany czasownika być w zabawie- Uczeń prosi o tłumaczenie wyrażenia rzucając woreczkiem do innego ucznia ( ja jestem – rzut– I Am)

9. Nauczyciel prezentuje przeszłą odmianę czasownika być na tablicy, uczniowie powtarzają nowe słowa.

10. Po prezentacji uczniowie decydują jaki jest poziom trudności zagadnienia pokazując na palcach ( 0 palców – bardzo łatwe, 5 – nic nie rozumiem)

11. Uczniowie sprawdzają się w kolejnym teście Kahoot.

12. Pytanie kluczowe: Czy chciałbyś zostać milionerem? Uczniowie słuchają i czytają tekst z książki na temat życia słynnych ludzi – quiz show, zaznaczają odpowiedzi.

13. Uczniowie sprawdzają się w teście Kahoot.

14. Podsumowanie ustne. Metoda zdań niedokończonych – Dziś nauczyłem się ….; Dowiedziałem się …..; Wiem, że ……. Muszę utrwalić ……