Dodaj publikację
Autor
Bartosz L
Data publikacji
2020-05-24
Średnia ocena
0,00
Pobrań
13

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
 Pobierz (docx, 15,4 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Temat lekcji: „ What do you do in your free time?”

Klasa: VI szkoły podstawowej

Czas trwania: 45 minut

Prowadzący: mgr …

Pomoce dydaktyczne: Laptop dla nauczyciela, komputer, karta pracy „Find someone who…”, Quiz z pytaniami do filmu.

Formy pracy:

- indywidualna,

- praca w parach,

- praca z całą klasą

Cele lekcji:

uczeń potrafi wypowiadać się na temat sposobów spędzania czasu wolnego

Cele szczegółowe

Uczeń:

- zna słowa związane z czynnościami dnia codziennego, hobby;

- rozumie proste, krótkie i typowe wypowiedzi (np. pytania) dotyczące częstych

czynności (hobby);

- potrafi sformułować proste zdania w czasie teraźniejszym Present Simple;

- tworzy krótkie, proste i zrozumiałe wypowiedzi ustne i pisemne związane z

czynnościami dnia codziennego, czasem wolnym, hobby;

- korzysta ze źródeł informacji w języku obcym, również za pomocą technologii

informacyjno-komunikacyjnych;

Przebieg lekcji:

Przed lekcją uczniowie mieli zadane:

1. obejrzenie filmu „Leisure activities in Britain” na serwisie Youtube ,

2. przypomnienie czasu Present Simple po przeanalizowaniu materiałów na

stronie https://www.ang.pl/gramatyka/czas/present-simple

Przebieg zajęć:

I. Nauczyciel prosi, aby uczniowie wstali i utworzyli dwa kręgi – wewnętrzne i

zewnętrzne o takiej samej liczebności osób w każdym. Osoby w kręgach są do

siebie zwrócone. W ten sposób dobierają się w dwójki (przy nieparzystej liczbie

uczniów może być jedna trójka).

Nauczyciel kręci wirtualną ruletką na stronie:

http://www.classtools.net/random-name-picker/6_Zcgkhk naciskając na ekranie

„Spin” i czyta głośno pojawiające się na ekranie pytanie. Każda osoba w parze

lub trójce odpowiada całym zdaniem na pytanie. Po 30 sekundach następuje

zmiana. Osoby w zewnętrznym kręgu przesuwają się o jedną osobę w prawo.

Należy wykonać tyle powtórzeń ile jest pytań w ruletce.

Przykładowe pytania:

• What is your hobby?

• How do you spend your free time?

• What kind of sport do you play?

• What does your mother usually cook for dinner?

• What kind of books does your friend like?

• How often do you visit your friends?

•What is your friend`s best free time activity?

• Where does your father work?

II. Nauczyciel nawiązuje do filmu „Leisure activities in Britain “, który

uczniowie mieli obejrzeć w domu. Pyta: ”What kind of leisure activities appeared in the film?” Uczniowie wymieniają sposoby spędzania wolnego czasu zaprezentowane na filmie.

Nauczyciel prosi o napisanie w ciągu 3 minut listy zawierającej jak najwięcej

czasowników określających sposoby spędzania czasu wolnego/ hobby. Wygrywa uczeń, który ma najwięcej słówek.

Uczniowie oglądają film „Leisure activities in Britain” do 2min15 i indywidualnie rozwiązują Quiz. Następnie wszystkie pytania i odpowiedzi są omawiane.

III. Uczniowie otrzymują ...