Dodaj publikację
Autor
Aneta Rębiś
Data publikacji
2020-05-25
Średnia ocena
0,00
Pobrań
13

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Zabawy integrujące zespół.
 Pobierz (docx, 17,7 KB)

Podgląd treści

Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Grodzisku Mazowieckim

Prowadzący: Aneta Rębiś

Konspekt zajęć

Temat : Zabawy walentynkowe

Cele ogóle lekcji:

- podtrzymywanie tradycji walentynkowej

-uwrażliwienie na miłość i przyjaźń

-wzmacnianie integracji dzieci podczas wspólnych zabaw

Cele szczegółowe lekcji:

uczeń wie:

-co to są walentynki

- kim był święty Walenty

-kiedy odchodzimy dzień zakochanych

-uczeń potrafi:

- wyjaśnić jaką rolę odgrywa w życiu człowieka przyjaciel

-połączyć w pary bohaterów z bajek

Formy pracy:

-zbiorowa- indywidualna

-grupowa

Środki dydaktyczne:

- fragment utworu pt. „Mały książę” - serduszka z papieru

- komputer - muzyka-mp3 - szary papier

Metody dydaktyczne:

-słowne: pogadanka, wykład

- zabawowo-zadaniowa

- waloryzująca- metoda ekspresyjna

Przebieg zajęć

Część wstępna:

1. Powitanie uczniów i rozdanie im papierowych serduszek

2.Zapoznanie uczniów z tematem lekcji

- Lekcja będzie poświęcona na zabawy walentynkowe.

3. Wyjaśnienie jaką rolę odgrywają w naszym życiu miłość i przyjaźń

Część zasadnicza:

1. Przedstawienie krótkiej historii walentynek

2. ,, Szukanie pary’’- zabawa polega na tym, że dzieci wędrują po całej sali i odnajdują swoją "drugą połówkę". Otrzymują od nauczyciela serduszko, w którym jest jakiś obrazek np. samochodzik, lalka, motyl. Dziecko szuka osoby z podobnym obrazkiem w serduszku. W ten sposób powstaną pary.

3. Prezentacja fragmentu utworu pt. ,, Mały Książę” A. de Saint-Exupery

4. Odczytanie „ Bajki o uczuciach”

5. Zabawa polegająca na losowaniu karteczek z literami występującymi w wyrazie WALENTYNKI i wymyślaniu wyrazów na wylosowaną literę (zabawa przy muzyce)

6. „ Odbijany”- Uczniowie tańczą w parach. Kiedy muzyka przestanie grać

następuje zmiana partnera.

7. „ Mam chusteczkę haftowaną”- zabawa przy dźwiękach muzyki

8. Co nas łączy? -Szukanie wspólnych upodobań

9. Praca w grupach

- Łączenie w pary bohaterów z baśni i kreskówek (przyjaciół, zakochanych)

Wysłuchanie piosenki K. Antkowiaka pt. ,,Przyjaciel wie”

Część końcowa:

Podziękowanie za wspólną zabawę i pożegnanie uczniów