Dodaj publikację
Autor
Beata Parulska-Kajkowska
Data publikacji
2020-06-10
Średnia ocena
0,00
Pobrań
6

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz uroczystości przeprowadzony w przedszkolu dla grup wiekowych od 3-6 lat
 Pobierz (docx, 14,8 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 101 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

11 LISTOPADA

hasło uroczystości „Pociąg wolności”

Prowadząca – Beata Parulska- Kajkowska

W uroczystości biorą udział wszystkie grupy wiekowe.

Dzieci odświętnie ubrane. Każde dziecko ma przypiętą „kokardę narodową”.

Przed uroczystością grupy przygotowują fragment dekoracji.

Wszystkie grupy otrzymają szablon wagonu. W wagonie można umieścić różne przedmioty, osoby zwierzęta itp., to co dzieci chcą zabrać ze sobą w podróż. Wagony mają tworzyć „pociąg wolności”.

Dekorację tworzą papierowe wagony wykonane przez grupy. Wagony ciągnie lokomotywa. U góry napis „pociąg wolności.

Cele ogólne:- kształtowanie postawy szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, właściwego zachowania podczas uroczystości,- poszerzanie wiedzy na temat własnej ojczyzny,- doskonalenie umiejętności artystycznych.Cele szczegółowe:Dziecko:- rozumie znaczenie Święta Niepodległości Polski,- poprawnie zachowuje się w czasie śpiewania hymnu,- odnosi się z szacunkiem do symboli narodowych,- recytuje wiersze, śpiewa piosenki o tematyce ojczystej i rytmicznie tańczy,- poszerza słownictwo i doskonali dykcję,- rozwija pamięć,- bierze współodpowiedzialność za przebieg uroczystości.Metody:- słowne – recytacje, śpiew, pogadanka,- czynne – zadań stawianych dziecku,- oglądowe – taniec, pokaz, ekspresja muzyczno-ruchowa.Formy:- indywidualna,- zbiorowa, - z całą grupą,- występ artystyczny.Środki dydaktyczne:płyta CD z nagraniami piosenek, wiersze o tematyce patriotycznej, dzieci w strojach galowych, kotyliony w kolorach narodowych dla każdego dziecka, Przebieg uroczystości:

Przebieg:

Odśpiewanie przez wszystkich hymnu przedszkola „Niezapominajka”

Przekazanie głosu Pani Dyrektor

Rozpoczęcie uroczystości

Recytacja wiersza pt. „11 listopada” L. Wiszniewski przez nauczycielaDzisiaj wielka jest rocznicaJedenasty listopada!Tym co zmarli za ojczyznęHołd wdzięczności Polska składa.I my przedszkolacy o tym pamiętamyi dlatego dzisiaj tu się spotykamy.

Kiedyś bardzo, bardzo dawno temu przed wieloma laty Polska miała kłopot z sąsiadami trzema. Zabrali nam ziemie i mówią: Nie ma Polski, nie ma!Źli ludzie zabrali nam Polskę. Ale Polacy bardzo kochali swój kraj. Nie było go na mapie, ale mieli go w swoich sercach. Postanowili walczyć. Walczyli bardzo długo, aż w końcu 11 listopada 1918 roku odzyskali Polskę – dlatego właśnie dzisiaj wspólnie świętujemy. My też kochamy Polskę

Wyruszamy w drogę pociągiem

Wprowadzenie:

Jedzie pociąg z daleka na nikogo nie czeka konduktorze łaskawy zabierz nas do Warszawy- wszyscy śpiewają między występami grup. Znajdujemy się w Warszawie.

Każda grupa deklamuje, lub śpiewa piosenkę a następnie przedstawiciel opowiada dlaczego zabierają tę lub inną rzecz-osobę w podróż.

1. „Jagódki”- piosenka „Jest takie miejsce, taki kraj.”

2. „Słoneczka”- wiersz „Kto ty jesteś?”

3. „Jeżyki” – piosenka „To jest mój kraj”

4. „Puchatki”- pieśń „Ułani , ułani malowane dzieci”

Wiersz pt. „Barwy ojczyste” Czesław Janczarski recytuje nauczyciel

W tle słychać odgłos ruszającego ...