Dodaj publikację
Autor
Beata Adamczyk
Data publikacji
2020-08-25
Średnia ocena
5,00
Pobrań
21

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji dla wszystkich kierunków technikum z zakresu zarządzania, marketingu, prowadzenia działalności gospodarczej oraz dla liceum w zakresie przedmiotu Podstawy Przedsiębiorczości. Temat lekcji: Promocja mix. Treści nauczania: Elementy promocji mix Narzędzia promocji Znaczenie poszczególnych elementów promocji Kryteria wyboru narzędzi promocji mix
 Pobierz (pdf, 542,0 KB)

Podgląd treści


SCENARIUSZ LEKCJI OTWARTEJ
Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie
opracowała Beata Adamczyk
Klasa: 2bt Technik Ekonomista
Liczba uczniów 26
Numer programu nauczania: 331403 o strukturze przedmiotowej
kwalifikacja A.35- Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji
Przedmiot: Zarządzanie przedsiębiorstwem w gospodarce rynkowej.
Czas trwania jednostki lekcyjnej: 45 minut

data: 13.12.2019r.

Temat lekcji: Promocja mix.

Treści nauczania:

Elementy promocji mix

Narzędzia promocji

Znaczenie poszczególnych elementów promocji

Kryteria wyboru narzędzi promocji mix

Cele Lekcji:

Cel główny:

Wykształcenie umiejętności rozróżniania i dostosowania elementów promocji do poszczególnych działań

firmy.

Cele szczegółowe (operacyjne):

Wiadomości – uczeń potrafi: (Efekty z podstawy programowej kształcenia w zawodzie)

PDG(10)6 Określić związek miedzy narzędziami marketingu a prowadzoną działalnością.

PDG(10)8 Dobierać działania marketingowe do prowadzonej działalności.

KPS(3)2 Uświadomić sobie konsekwencje działań

KPS(8)3 Wyciągać wnioski z podejmowanych działań

KPS(9)3 Proponować konstruktywne rozwiązania

Umiejętności – uczeń potrafi:








Wyjaśnić pojęcia poszczególnych elementów promocji mix.
Wyjaśnić znaczenie promocji w działalności przedsiębiorstwa.
Rozróżniać elementy promocji mix.
Dobierać poszczególne narzędzia promocji do cyklu życia produktu/usługi.
Projektować działania promocyjne na potrzeby produktu, firmy.
Argumentować dokonany wybór.
Twórczo rozwiązywać problemy.
Grupowo podejmować decyzje.

1
a
n
o
r
t
S

Planować poszczególne działania.
Dyskutować, prezentować własne stanowisko.
Pracować indywidualnie.
Współdziałać w grupie.






Cel Wychowawczy

Kształtowanie prawidłowych motywów zachowania.

Zadanie: Kształtowanie umiejętności pracy indywidualnej oraz funkcjonowania w grupie.

Efekt : uczeń potrafi pracować indywidualnie i współdziałać z rówieśnikami

Postawy – uczeń potrafi:

pracować indywidualnie

pracować zespołowo, w grupie

Metody:

Podające:

dyskusja

pogadanka

objaśnianie

wyjaśnianie

Aktywizujące

analiza przypadku

pokaz, demonstracja

burza mózgów

Ćwiczenia:

ćwiczenie indywidualne - prezentacja uczniów na forum grupy, wstępna analiza sytuacji

problemowej.

praca w grupach – analiza przypadku - ćwiczenie nr 2, opracowanie koncepcji promocji do

zaprezentowanej przez uczniów firmy – ćwiczenie nr 3

Środki dydaktyczne:

komputer, rzutnik (prezentacja multimedialna)

karty pracy- ćwiczenie nr 2

2
a
n
o
r
t
S


zeszyty

Typ lekcji: Utrwalająca materiał.

Formy nauczania (organizacja procesu nauczania):

praca

indywidualna (odpowiedź ucznia, prezentacja ucznia, notatki,

trafne formułowanie

wypowiedzi.)

praca zbiorowa (czynny udział w lekcji, aktywność)

praca w grupie (dyskusja, współdziałanie, wspólna analiza zadania, wyciąganie wniosków,

argumentacja)

Kontrola uczniów:

aktywność na lekcji,

prezentacja wyników pracy w grupie,

wykonanie ćwiczenia indywidualnego przez wyznaczonych uczniów – prezentacja pomysłu,

koncepcji na forum grupy.

3
a
n
o
r
t
S


Przebieg lekcji / fazy lekcji:

Lp FAZA LEKCJI

CZAS

CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA CZYNNOŚCI UCZNIA

TRWANIA

I

1. Czynności

organizacyjne. ok. 2 min.

2. Przypomnienie

wiadomości
z poprzedniej
lekcji
i nawiązanie do
tematu nowej
lekcji.

ok. 3 ...