Dodaj publikację
Autor
Beata Adamczyk
Data publikacji
2020-08-25
Średnia ocena
5,00
Pobrań
37

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Temat lekcji: Karta pobytu jako dokument związany z procedurą check- in. Treści nauczania: • Karta pobytu • Znaczenie dla hotelu i gościa • Elementy karty pobytu
 Pobierz (docx, 27,5 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ LEKCJI

Zespół Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie

Opracowała: Beata Adamczyk

Klasa: 1 et Technik Hotelarstwa

Liczba uczniów 32

Numer programu nauczania: 422402kwalifikacja T.11

Przedmiot: Działalność Recepcji

Czas trwania jednostki lekcyjnej: 45 minut

data: 04.11.2018

Temat lekcji: Karta pobytu jako dokument związany z procedurą check- in.

Treści nauczania:

Karta pobytu

Znaczenie dla hotelu i gościa

Elementy karty pobytu

Cele Lekcji:

Cel główny:

Wykształcenie umiejętności opracowania karty pobytu

Cele szczegółowe (operacyjne):

Wiadomości – uczeń potrafi: (Efekty z podstawy programowej kształcenia w zawodzie)

T.11.1 (6) sporządzić dokumentację związaną z rezerwacją usług hotelarskich

T11.1. (7) przygotować dane dotyczące usług rezerwowanych dla innych komórek organizacyjnych obiektu świadczącego usługi hotelarskie.

T11.2 (1) 1) przestrzegać procedur związanych z obsługą gości w recepcji – wydanie karty pobytu

T11.2 (3) sporządzić dokumentację związaną z procedurą check-in  - wypisać kartę pobytu

Umiejętności – uczeń potrafi:

Charakteryzować dokument jakim jest karta pobytu

Przedstawić funkcje oraz znaczenia karty pobytu dla hotelu i gościa

Rozróżniać poszczególne elementy karty pobytu

Wypisać kartę pobytu dla gościa

Zaprojektować kartę pobytu

Współdziałać w grupie.

Cel Wychowawczy

Kształtowanie prawidłowych motywów zachowania.

Zadanie: Kształtowanie umiejętności funkcjonowania w grupie.

Efekt : uczeń potrafi współdziałać z rówieśnikami

Postawy – uczeń potrafi:

pracować indywidualnie

pracować w grupie

pracować w zespole

Metody:

Podające:

pogadanka

objaśnianie

wyjaśnianie

Ćwiczenia praktyczne

Scenka – przypomnienie procedury check- in gościa indywidualnego wraz z poznaną dokumentacją: grafik rezerwacji, karta rejestracyjna.

praca w grupach – określanie elementów karty pobytu

praca w grupach –umiejętność oceny wybranych kart pobytu, umiejętność argumentacji dokonanego wyboru

ćwiczenie indywidualne - wypełnienie karty pobytu

Środki dydaktyczne:

oryginały i kserokopie kart pobytu

ćwiczenia- wypełnienie dokumentu hotelowego – zadanie i karty pobytu

kartki z notatką z lekcji

Typ lekcji: wprowadzająca nowy materiał (pierwsza jednostka lekcyjna)

Formy nauczania (organizacja procesu nauczania):

praca indywidualna

praca grupowa

praca zbiorowa

Kontrola uczniów:

ocena i omówienie przygotowanej scenki z zakresu procedury check- in

aktywność na lekcji

prezentacja wyników pracy w grupie

wykonanie ćwiczenia indywidualnego

Przebieg lekcji / fazy lekcji:

Lp

FAZA LEKCJI

CZAS TRWANIA

CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA

CZYNNOŚCI UCZNIA

I

WSTĘP

1.

Czynności organizacyjne

ok. 2 min.

Powitanie uczniów, sprawdzenie listy obecności i podanie i zapisanie na tablicy tematu lekcji

Zapisanie tematu lekcji

2.

Przypomnienie wiadomości z poprzedniej lekcji i nawiązanie do tematu nowej lekcji

ok. 7 min.

Sprawdzenie pracy domowej- przygotowanej scenki z procedurą check – in oraz z uzupełnieniem poznanej dokumentacji.

Zadanie pytań w celu przypomnienia następujących zagadnień:

- Co to jest procedura check-in?

- do czego służy grafik rezerwacji?

- po co hotelowi karta ...