Dodaj publikację
Autor
Paulina Niemierska
Data publikacji
2020-11-26
Średnia ocena
0,00
Pobrań
14

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

scenariusz zajęć prowadzony w grupie 3-4 latków
 Pobierz (docx, 15,0 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

„DZIEŃ BEZ SKARPETEK” 21.10.2020

Prowadząca: Paulina Niemierska

Miejsce: Przedszkole Lingwistyczne „Dobry Start” w Łodzi

Grupa: „Smerfy” 3-4 latki

Temat: „Dzień bez skarpetek” - wspólne zabawy.

Cele ogólne:

- nazywanie poszczególnych elementów garderoby i dopasowanie ich do odpowiednich części ciała

- rozwijanie orientacji w schemacie własnego ciała

- zachęcenie do wspólnej zabawy

- integracja grupy

Cele szczegółowe:

Dziecko:

- nazywa i wskazuje części ciała i elementy z garderoby,

- odczuwa radość i przyjemność wspólnej zabawy z kolegami i koleżankami z grupy

- wykonuje ćwiczenia gimnastyczne

- współdziała w grupie

- dopasowuje skarpetki do pary

- bierze aktywny udział w grach i zabawach

Metody:

- słowne

- czynne

- zabawy

- burza mózgów

Formy pracy:- praca z całą grupą;- praca w małych grupach;- praca indywidualna.

Środki dydaktyczne:

- piosenka „Wesoły pociąg”

- tamburyno

- plakaty z ubraniami dzieci

- worek ze skarpetkami

- sylwety skarpetek

- woreczki gimnastyczne

Przebieg zajęć:

Powitanie się piosenką „Witam Was”.

Zabawa słowna „Mam na sobie ...”:

Zadaniem dzieci jest dokończyć zdanie w co są ubrani np. „Mam na sobie czerwoną sukienkę”.

Podróż do „Ubraniolandii”:

Dzieci ustawiają się w pociąg do wspólnej podróży przy piosence „Wesoły pociąg” i informuje przez mikrofon, że dzisiaj dzieci odbędą wycieczkę do krainy ubrań.

Pierwsza stacja „Czapeczkowo”:

Pociąg zatrzymuje się, dzieci siadają na dywanie, wspólnie z nauczycielem rozwiązują zagadki.

Miewa daszek z przodu, chociaż to nie domek

Chroni przed słońcem i chłodem, włożona na głowę. (czapka)

3. Druga stacja - „bluzeczkowo:

Dzieci wsiadają do pociągu i ruszają w dalszą podróż przy piosence, pt. „Wesoły pociąg”. Pociąg zatrzymuje się, dzieci siadają na dywanie i słuchają zagadki czytanej przez nauczyciela. „Mają długie lub krótkie rękawy,żeby je samodzielnie ubrać,niezłej trzeba nabrać wprawy.” (bluzka)

4. Trzecia stacja - „spodenkowo”Dzieci wsiadają ponownie do pociągu i ruszają w dalszą podróż przy piosence, pt. „Wesoły pociąg”.Pociąg zatrzymuje się, dzieci siadają na dywanie i słuchają zagadki czytanej przez nauczyciela.„Zawsze będzie Ci wygodnie,

gdy w zimę na nogi włożysz....” (spodnie)

Zabawa z woreczkami „Zbieramy grzybki”:

Zadaniem dzieci jest palcami u nóg złapać woreczki - grzybki i podnieść do góry. Zadanie powtarzamy kilka razy. 6. Czwarta stacja - „skarpetkowo”

Dzieci wsiadają jeszcze raz do pociągu i ruszają w dalszą podróż przy piosence, pt. „Wesoły pociąg”.Pociąg zatrzymuje się, dzieci siadają na dywanie i słuchają zagadki czytanej przez nauczyciela.„Gdy stopy się z zimnazamienić chcą w lód,szybciutko je załóż,a stanie się cud!” (skarpetki)

7. ”Skarpetki do pary” - zadanie polegające na dopasowaniu do siebie takich samych skarpetek. 8. „Skarpetkowy pokaz mody” - Pani Skarpetina przygotowuje czerwony dywan i zaprasza dzieci do ...