Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Kula
Data publikacji
2021-02-24
Średnia ocena
0,00
Pobrań
73

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji dla nauczycieli 2 klasy szkoły podstawowej pt" Żyj zdrowo jedź kolorowa". Warsztaty dla dzieci z wykorzystaniem otwartych zasobów edukacyjnych.
 Pobierz (pdf, 504,6 KB)

Podgląd treści

Licencja CC BY SA

Żyj zdrowo jedz kolorowo. Warsztaty

dla dzieci ze szkoły podstawowej

1. Uzupełnienie na podstawie diagnozy lokalnej:


a) WHO/kto będzie brał udział w zajęciach - 2 klasa

szkoły podstawowej

b) WHAT FOR/w jakim celu przeprowadzasz zajęcia

Cel główny: Promowanie zdrowego odżywiania.

c) WHERE/gdzie odbędą się zajęcia (np. w czytelni lub w

sali komputerowej) – zajęcia odbywają się w czytelni

biblioteki

d) WHEN/kiedy (tutaj wpisz orientacyjny termin np. w

tygodniu przed południem) – środa od 10.30 do 11.50

2X45 minut

2. PLANOWANIE

Główny CEL warsztatu: Promowanie zdrowego odżywiania.

Cele szczegółowe warsztatu:
-uczeń rozumie, że prawidłowe i zdrowe odżywianie jest wtedy,
kiedy jemy produkty urozmaicone,
-uczeń zna zdrowe produkty żywnościowe,

2. Wstępny schemat warsztatów

Uwaga. U mnie ta proporcja jest inna ponieważ na końcu

warsztatów uczniowie wykonują sałatkę owocowa.

Postaraj się przestrzegać poniższych proporcji. Jeśli czas

zajęć wynosi np. 90 minut, to wstęp powinien mieć około 10,

część właściwa – 70, a zakończenie również 10 minut. Uzupełnij

swój schemat (możesz zmienić czas trwania warsztatów):

1. WSTĘP – (10 minut)

METODY I MATERIAŁY:

PRZEBIEG:

- np. powitanie

- poznanie się uczestników

- zabawa integracyjna

- zagajenie tematuMetoda i forma pracy

Metoda pracy: zagadki,
Forma pracy: indywidualna, zbiorowa.

Środki dydaktyczne - materiały

Kartki z zagadkami pocięte na małe paseczki

Powitanie wszystkich uczestników przedstawienie się. Prośba do

uczniów o krótkie przedstawienie się z imienia.

Wprowadzenie do tematu lekcji –rozwiązywanie zagadek, krótka
pogadanka na temat warzyw i owoców i ich właściwościach
dobroczynnych dla naszego organizmu.

ZAGADKI maja na celu integrację grupy.
Uczniowie dostają kartki z zagadkami każde dziecko czyta swoja
k+artkę i odpowiada na zagadkę

Kwaśne lub słodkie. Ogonek posiada. Kiedy jest dojrzałe –to na
ziemie spada. Co to jest? (jabłko).

Ma kształt żarówki, lecz wcale nie świeci. Gdy jest dojrzała,
zjadają ją dzieci (gruszka).

Jest czerwony z każdej strony, barszczyk z niego też czerwony.
Gruby brzuszek i ogonek mały –będzie z niego barszczyk
doskonały (burak).

Dobra gotowana. Dobra i surowa. Choć nie pomarańcza, a
pomarańczowa (marchew).

Latem w ogrodzie wyrósł zielony, a zimą –w beczce leży kiszony
(ogórek).

Co to za piękna pani, sukienek wiele na niej, powiem wam w
sekrecie, czasem z twarogiem ją jecie (cebula).

Owoc żółty, dużo kwasu, trudno zjeść go bez grymasu (cytryna).

Nie pomylisz go z ogórkiem, bo ma pomarańczową skórkę, a w
dodatku z każdej strony jest okrągły i czerwony (pomidor).

Skórka fioletowa, a miąższ pod nią złoty. Smakuje wybornie,
wszyscy wiemy o tym (śliwka).

Z ziemi ją wybrano ...