Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Grabowska
Data publikacji
2021-02-24
Średnia ocena
0,00
Pobrań
26

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz przedstawia lekcję powtórzeniową z działu "Mój pokój". Uwzględnia cele ogólne, cele operacyjne, metody i formy pracy. Szczegółowo przedstawiony został przebieg lekcji (część wstępna, właściwa i końcowa). Uczniowie utrwalają słownictwo i wyrażenia w interesujący sposób, z wykorzystaniem kart obrazkowych, gier i zabaw językowych, a przede wszystkim gier i quizów przygotowanych przez nauczyciela w aplikacji "Wordwall".
 Pobierz (docx, 16,0 KB)

Podgląd treści

Scenariusz lekcji otwartej języka angielskiego w klasie 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Poniszowicach

Prowadzący: Agnieszka Grabowska

Temat: Powtórzenie wiadomości i umiejętności z działu „Mój pokój”.

Cele ogólne:

- rozwijanie umiejętności porozumiewania się w języku obcym,

- rozwijanie umiejętności pracy w grupach,

- wdrażanie nowych technologii w procesie edukacyjnym .

Cele operacyjne:

Uczeń:

- powtarza i utrwala słownictwo z zakresu nazw pomieszczeń, nazw przedmiotów w domu i ich położenia,

- powtarza i utrwala liczby od 1 do 20,

- potrafi budować proste zdania dotyczące położenia przedmiotów w domu,

- współpracuje w grupie,

- sprawnie posługuje się aplikacją „Wordwall”

Metody pracy:

Metoda komunikatywna, burza mózgów, gry i zabawy językowe, gry z wykorzystaniem aplikacji internetowych.

Formy pracy:

Praca z całą klasą, praca w grupach, praca w parach, praca indywidualna

Pomoce dydaktyczne:

Tablica interaktywna, komputer, gry i quizy przygotowane przez nauczyciela w aplikacji „Wordwall”, karty obrazkowe, karty wyrazowe, pudełko, piłeczka

Przebieg lekcji:

I. Część wstępna

1. Sprawy organizacyjno-porządkowe

- powitanie, obecność

2. Podanie tematu i celów lekcji

II. Część właściwa

Nauczyciel powtarza z uczniami nazwy przedmiotów w domu z wykorzystaniem kart obrazkowych.

Nauczyciel rozdaje uczniom pięć kart obrazkowych z przedmiotami w domu i pięć odpowiadających im kart wyrazowych. Uczniowie z kartami poproszeni są na środek. Muszą odnaleźć pary (obrazek i słowo) w czasie gdy pozostali uczniowie liczą do 20.

Nauczyciel uruchamia aplikację „Wordwall” i zaprasza kolejno pary uczniów do wykonania zadania- połączenia obrazków z wyrazami.

Kolejna gra polega na grupowaniu wyrazów do odpowiedniej kategorii: pokoje w domu i wyposażenie domu (meble i przedmioty).

Kolejno uczniowie wykonują quiz w „Wordwall”- ćwiczą znajomość nazw mebli i rzeczy w domu.

Nauczyciel powtarza z uczniami przyimki miejsca: on, in, under, next to. Pyta o położenie przedmiotów. Wykorzystuje do tego celu pudełko i piłeczkę. Następnie uczniowie zadają pytania: Where is the pen? Pokazują innym. Pozostali uczniowie odpowiadają całym zdaniem. (np. The pen is on the table).

Nauczyciel uruchamia grę w Wordwall, w której uczniowie muszą dopasować przyimki miejsca do odpowiednich obrazków.

Powtórzenie liczb 1-20. Uczniowie liczą wraz z nauczycielem do 20. Następnie nauczyciel zaprasza dzieci do części z dywanem. Dzieci stoją w kręgu, kolejno odliczają po angielsku od 1-20, podnoszą ręce do góry i podskakują, tworząc tzw. falę. Nauczyciel powtarza zabawę, rozpoczynając w drugą stronę kręgu, tym razem dzieci podają liczbę i obracają się.

Zabawa w parach. Jeden uczeń rysuje w powietrzu liczbę od 1 do 20, a drugi zgaduje jaka to liczba. Następnie dzieci zmieniają się rolami.

Nauczyciel gra z uczniami w BINGO. Uczniowie wybierają sześć liczb spośród ...