Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
MarDeb, 2021-04-15, ocena:
Fajne
KONSPEKT ZAJĘĆ
1. Prowadzący: Katarzyna Krzykawiak
2. Data: 23.02.2021 r.
3. Temat tygodnia: Mali odkrywcy
4. Temat zajęć: Podróż w Kosmos
5. Metody nauczania: słowne, oglądowe, praktyczne
6. Formy pracy: zbiorowa, grupowa
7. Cel główny zajęć: zapoznanie dzieci z wiadomościami dotyczącymi kosmosu
8. Cele szczegółowe:
- poznanie pojęć: planety, gwiazdy, Księżyc, Słońce, astronauta, rakieta,
- zapoznanie z pisownią litery ,,p”,
- ćwiczenie umiejętności głoskowania i sylabizowania,
- doskonalenie umiejętności manualnych.
9. Środki dydaktyczne:
- prezentacja multimedialna,
- muzyka filmowa ,,Gwiezdne Wojny”,
- plansza demonstracyjna litery ,,p”,
- krążki sensoryczne,
- rozsypanki wyrazowe i sylabowe,
- klocki,
- papier kolorowy, klej, nożyczki, plastelina.
Przebieg zajęć:
1. Powitanie grupy.
2. Przypomnienie tematyki poprzednich zajęć.
3. Pogadanka na temat Kosmosu przy pomocy prezentacji multimedialnej
(wyjaśnienie pojęć: Kosmos, rakieta, astronauta, Słońce, Księżyc, planety).
4. Sylabizowanie następujących wyrazów: kosmos, planeta, Słońce, gwiazda,
astronauta, Księżyc, Ziemia, Mars, Neptun.
5. Opowieść ruchowa – lot w Kosmos – naśladowanie następujących czynności:
zakładanie skafandra, start rakiety, lot w przestrzeni kosmicznej, lądowanie na
Księżycu, spacer po Księżycu.
6. Monografia litery ,,p” na podstawie wyrazu ,,planeta”: dzielenie na sylaby,
głoski, wyróżnianie samogłosek i spółgłosek, prezentacja drukowanej i pisanej
litery ,,p”.
7. Zabawa ruchowa – podskakiwanie na sygnał (słowo rozpoczynające się na
literę ,,p”).
8. Ćwiczenie w grupach: układanie litery ,,p” z klocków.
9. Podsumowanie zajęć – rozróżnianie zdań fałszywych i prawdziwych na temat
kosmosu.
10. Wykonanie pracy plastycznej – rakiety z bloku technicznego.