Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz lekcji otwartej z języka angielskiego
Data:
Klasa: I
Czas trwania: 45 minut
Prowadząca:
Temat: Pizza Day.
Cele ogólne
Zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej:
Uczeń:
Posługuje się bardzo podstawowym zasobem środków językowych z tematu „jedzenie”. (PP 1.6)
Rozumie bardzo proste polecenia w języku angielskim i reaguje na nie. (PP 2.1)
Powtarza wyrazy, tworzy bardzo proste i krótkie wypowiedzi według wzoru, recytuje wiersze, rymowanki. (PP 4.1, 4.2, 4.3)
W zakresie przetwarzania tekstu uczeń nazywa w języku obcym nowożytnym produkty spożywcze przedstawione w materiałach wizualnych i audiowizualnych. (PP 7)
Cele szczegółowe:
Uczeń potrafi:
Nazwać produkty spożywcze przedstawione na materiałach wizualnych.
Przeczytać nazwy produktów spożywczych i dopasować do obrazków.
Powiedzieć które produkty lubi / nie lubi.
Opisać ulubioną pizzę.
Materiał leksykalno-gramatyczny:
Podstawowy zasób środków językowych z tematu „jedzenie”.
Wyrażenie „I like / I don’t like”.
Pomoce dydaktyczne:
Karty obrazkowe.
Płyta CD.
Materiały audiowizualne.
Karty pracy.
Uczniowie korzystają z serii Pearson „New English Adventure”.
Formy pracy: praca w zespole klasowym, praca samodzielna.
Metody pracy: gry językowe z użyciem kart obrazkowych, wykorzystanie komputera i Internetu, metoda komunikacyjna.
Przebieg lekcji:
Wstęp:
Czynności organizacyjne: sprawdzenie obecności, podanie tematu zajęć.
Na tablicy w klasie wiszą obrazki przedstawiające produkty spożywcze w j. angielskim oraz plakat z napisem Pizza Day.
Rozgrzewka językowa:
Przypomnienie poznanych nazw produktów spożywczych. Uczniowie biorą udział w grach
językowych z użyciem kart obrazkowych. Siedzą razem kole i korzystając z kart obrazkowych powtarzają poznane produkty spożywcze. Proponowane gry:
1. What’s missing : nauczyciel układa zestaw kart, następnie chowa jedną, uczniowie odgaduję what’s missing?
2. Pass the card: uczniowie siedząc w kole podają sobie kart obrazkowe z rąk do rąk, na klaśnięcie nauczyciela zaprzestają podawanie, osoby z kartą w ręku wstają i mówią co jest na obrazku.
3. Śpiewanie piosenki „Do you like…” w trakcie słuchanie piosenki uczniowie układają karty z pożywieniem w poprawnej kolejności, następnie śpiewają razem z podkładem muzycznym. Celem tych zadań jest sprawdzenie stopnia przyswojenia poznanego już słownictwa, rymowanki oraz zrozumienia poleceń wydawanych przez nauczyciela.
4. Należy również przypomnieć wyrażenia I like/don’t like – zadawanie pytań i odpowiadanie na nie.
Wprowadzenie nowego materiału:
Nauczyciel wyświetla materiał audiowizualny, przedstawiający nowe słownictwo z zakresu pizza toppings https://www.youtube.com/watch?v=_aev9AJasFI. Uczniowie zapamiętują nowe słownictwo przedstawione na kartach obrazkowych; są to głównie produkty, które można położyć na pizzy. Głośno powtarzają, starają się odczytać wyrazy i dopasować je do podanych obrazków. Celem zadania jest przyswojenie nazw ...