Dodaj publikację
Autor
Mateusz Krzysztofik
Data publikacji
2021-05-11
Średnia ocena
0,00
Pobrań
68

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt zajęć z wychowania fizycznego do przeprowadzenia na sali gimnastycznej.
 Pobierz (docx, 26,5 KB)

Podgląd treści

Temat lekcji: Kształtowanie siły i wytrzymałości w obwodzie stacyjnym

Klasa: II

Liczba ćwiczących: 22

Miejsce: sala gimnastyczna

Przybory/przyrządy:

• znaczniki

• pachołki/grzybki

• materace,

• drabinka,

• hantle,

• piłki lekarskie

• ławeczka,

• skakanka.

Cele szczegółowe w zakresie:

postaw i motywacji: samokontrola i samoocena realizacji zadań ruchowych i poziomu wysiłku;

umiejętności: kształtowanie siły i wytrzymałości siłowej w obwodzie stacyjnym;

wiadomości: zapoznanie uczniów z rolą ćwiczeń siłowych i wytrzymałościowych oraz ich wpływ na harmonijny rozwój organizmu;

sprawności fizycznej: kształtowanie siły, wytrzymałości, gibkości i zręczności: wzmacnianie mięśni ramion, nóg i tułowia.

Tok lekcyjny – rodzaje i nazwa zadania

Opis zadań/ćwiczeń

Czas/

dozowanie

Metody

realizacji

zadań

Uwagi organizacyjno-metodyczne

CZĘŚĆ WSTĘPNA

Czynności organizacyjno--porządkowe

Przygotowanie do wysiłku

CZĘŚĆ GŁÓWNA

Ćwiczenia kształtujące mięśnie nóg, ramion i tułowia

Ćwiczenia kształtujące

Obwód stacyjny

CZĘŚĆ KOŃCOWA

Uspokojenie organizmu po wysiłku

Podsumowanie

lekcji

1. Zbiórka, raport, przywitanie, sprawdzenie obecności i przygotowania ćwiczących.

2. Przedstawienie i uzasadnienie celów lekcji.

3. Kontrola stroju, miejsca ćwiczeń, stanu przyborów i sprzętu.

Berek – fala

Wyznaczona przez prowadzącego osoba jest berkiem. Gdy kogoś złapie (dotknie), nadal jest berkiem, a złapana osoba staje się kolejnym berkiem. Liczba berków wciąż się zwiększa, aż do wyłapania wszystkich. Berek i osoby złapane otrzymują od prowadzącego w czasie zabawy szarfy.

1. Trucht. Ćwiczący wykonują trucht wykonując kolejne ćwiczenia zadawne prze prowadzącego: krążenia RR w przód, w tył, naprzemiennie, przeplatanka, krok odstawno-dostawny, skip A, skip C.

2. Ćwiczenia w miejscu:

Skłony. Ćwiczący stoją ustawieni tyłem do drabinki. Wykonują na sygnał wyprost tułowia i wznos RR nad głowę, na drugi sygnał skłon w przód z dotknięciem dłońmi drabinki. Powtórzyć ćwiczenie 10 razy.

3. Wymach nóg. Ćwiczący, stojąc bokiem do drabinki, wykonują swobodne wymachy nóg (10 razy lewą, potem 10 razy prawą nogą) w przód i w tył. Początkowo są to niskie wymachy, później wysokie – na poziomie klatki piersiowej.

4. Skłony boczne. Ćwiczący stoją bokiem do drabinki w rozkroku i dotykając jej biodrami, wykonują skłony boczne z pogłębieniem (5 razy w prawo, potem 5 razy w lewo).

5. Skip A w oparciu o drabinkę. Ćwiczący stoją przodem do drabinki, opierają się o nią dłońmi. Wykonują skip Aw miejscu z naciskiem ramionami na drabinkę.

6. Wejścia i zejścia z drabinki. Ćwiczący, stojąc przodem do drabinki, wchodzą jak najwyżej na drabinkę, a następnie z niej schodzą (5 razy).

8. Ugięcia ramion. Ćwiczący ustawieni w rozsypce. W podporze leżąc przodem (ewentualnie klęku podpartym) wykonują ugięcia ramion (2 serie po 10-15 ugięć).

Nauczyciel objaśnia uczniom poszczególne stacje obwodu. Uczniowie dobierają

się w pary ...