Dodaj publikację
Autor
Ludmiła Chłopek
Data publikacji
2021-05-23
Średnia ocena
0,00
Pobrań
13

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

zabawy na placu przedszkolnym
 Pobierz (doc, 48,5 KB)

Podgląd treści


Konspekt zajęć w grupie dzieci trzyletnich.
Temat kompleksowy: Już wiosna.

Temat: Szukamy znaków wiosny.

Cele główne: prawidłowe korzystanie z urządzeń znajdujących się na terenie ogrodu przedszkolnego. Zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci.

Cele operacyjne:

Dziecko: - prawidłowo korzysta z urządzeń terenowych - zna zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na placu przedszkolnym - potrafi współdziałać z kolegami i podejmuje odpowiedzialność za wynik grupy
- potrafi, bawiąc się i ćwicząc, szanować środowisko naturalne
- radzi sobie w trudnych sytuacjach w czasie zabawy terenowej
- stosuje się do reguł ustalonych w zabawie - rozwija sprawność ruchową

Formy pracy: zbiorowa, indywidualna.

Metody: słowna, oglądowa, oparta na działaniu.

Środki dydaktyczne: list w kopercie, opaski zwierząt: żaby, bociana, ślimaka, motyla, łopatki, kolorowe kwiaty, pudełko, koszyk, małe piłeczki, chusta animacyjna, plecak, szarfy, cukierki.

Przebieg zajęć:

1. Przypomnienie dzieciom przed wyjściem o prawidłowym zachowaniu się w ogrodzie przedszkolnym - zwrócenie uwagi na bezpieczną zabawę.

2. Wiosenna wycieczka- wyjście na plac przedszkolny. Wsiadamy do pociągu – ciuchci i udajemy się na wiosenną łąkę.

3. Wprowadzenie przez nauczyciela, wyjaśnienie jakie jest zadanie dzieci- odczytanie listu pozostawionego przez Panią Wiosnę w ciuchci na placu.

Moi kochani ! Szłam do Was cały roczek i poszarpała mi się trochę moja sukienka, z której powypadały kolorowe kwiaty. Proszę znajdźcie je i wykonajcie wszystkie zadania, jakie dla was przygotowałam. A więc powodzenia w poszukiwaniach i do zobaczenia!

Zadaniem dzieci jest odnalezienie kwiatów schowanych w różnych miejscach na placu zabaw, poruszanie się zgodnie ze wskazówkami zawartymi w liście.

4. Spotykamy skaczące żabki-zrobienie pięciu podskoków na dwóch nogach a następnie trzech kroków wprzód- liczenie z pomocą nauczyciela.

5. Szukamy z boćkiem- odnalezienie w piaskownicy przy użyciu łopatek pierwszego kwiatka ukrytego w pudełku.

6. Przechodzimy po kładce- przejście po mostku na zjeżdżalni i zjechanie jeden raz przez każde dziecko a następnie ustawienie się w pociąg.

7. Idzie ślimak- przejechanie pociągiem do przeplotni i odnalezienie drugiego kwiatka zawieszonego w woreczku na przeplotni. Przejście przez przeplotnię przez każde dziecko z plecakiem na założonym na plecy ( ślimak).

8. Fruwają motylki- odnalezienie trzeciego kwiatu ukrytego pod chustą animacyjną , zabawa z chustą- opuszczanie i podnoszenie chusty jak skrzydła motyla.

9. Kamyk w wodę- podpłynięcie kraulem od przeplotni do domku, wrzucanie małych piłeczek do koszyka i odnalezienie kolejnego kwiatu.

10. Przeskocz kałużę- przeskakiwanie przez rozłożone szarfy w kierunku drugiego domku. Odnalezienie w domku nagrody od Pani Wiosny za pomoc w odnalezieniu kwiatów- cukierków.

11. Wspólne przeliczenie kwiatów i odśpiewanie piosenki ( na melodie Panie Janie):

Witaj Wiosno, Witaj Wiosno!
Jak się masz? Jak się masz?
Wszyscy cię ...