Dodaj publikację
Autor
Klaudia Bulanda
Data publikacji
2021-05-29
Średnia ocena
0,00
Pobrań
25

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt zajęć wychowawczych prowadzonych w grupie uczniów z zaburzeniami słuchu w wieku od 10 do 12 lat.
 Pobierz (docx, 19,0 KB)

Podgląd treści

Konspekt zajęć wychowawczych w internacie

Data zajęć: 15.12.2020

Czas trwania zajęć: 45 minut

Osoba prowadząca: Klaudia Bulanda

Grupa uczniów: 3 uczennice w wieku od 10 do 12 lat

Typy i rodzaje zajęć:

oświatowe

Formy pracy:

indywidualna

zbiorowa

Temat zajęć: Poznajemy symbole i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia.

Cele ogólne:

utrwalanie wiadomości na temat symboli i zwyczajów bożonarodzeniowych

Cele szczegółowe

Wychowanek:

znajduje w kalendarzu datę przypadającą na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia,

odpowiada na pytania wychowawcy dotyczące zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia,

czyta pytania dotyczące symboli i zwyczajów bożonarodzeniowych i spośród podanych dwóch odpowiedzi wybiera odpowiedź prawidłową,

słucha fragmentu kolędy i spośród podanych trzech tytułów wybiera odpowiedź prawidłową.

Metody pracy:

pogadanka

klasyczna metoda problemowa

ćwiczebne

Środki realizacji:

kalendarz

etykiety

prezentacja multimedialna

Etapy pracy

Czynności wychowawcy

Czynności wychowanków

Uwagi

Część wstępna

Wigilijny czas

Zadaje uczennicom pytania naprowadzające je na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Prosi uczennice o podanie daty przypadającej na Wigilię i Boże Narodzenie oraz odnalezienie ich w kalendarzu.

Odpowiadają na pytania wychowawcy.

- kalendarz

- etykiety

Część właściwa

Symbole i zwyczaje bożonarodzeniowe

Quiz świąteczny

Jaka to kolęda?

Przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej wychowawca omawia z uczennicami symbole i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia.

Prosi po kolei uczennice o przeczytanie pytań i wybranie właściwej odpowiedzi.

Prosi uczennice o wysłuchanie fragmentu kolędy i wybranie prawidłowego tytułu.

Podczas oglądania prezentacji multimedialnej odpowiadają na pytania wychowawcy

Czytają poszczególne pytania i wskazują prawidłową odpowiedź.

Słuchają fragmentu kolędy i wskazują prawidłową odpowiedź.

- prezentacja multimedialna

- tablica interaktywna

- tablica interaktywna

Część końcowa

Ocena pracy wychowanek

Ocenia pracę wychowanek.