Dodaj publikację
Autor
Patryk Szawliński
Data publikacji
2021-05-31
Średnia ocena
5,00
Pobrań
16

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka niemieckiego (z elementami oceniania kształtującego) dla kl. 2 LO Thema: Landeskunde: Was weißt du über Berlin? (Temat: Lekcja realioznawcza: Co wiesz o Berlinie?)
 Pobierz (docx, 23,4 KB)

Komentarze

Ritter von Rodewald, 2023-05-05, ocena:

A może jeszcze spróbować tego: Die Bezeichnung S-Bahn steht für: a) Stadtbahn b) Schnellbahn c) Straßenbahn d) Sonderbahn Berlin liegt an: a) Spree und Havel b) Oder und Lausitzer Neiße c) Lausitzer Neiße und Wütender Neiße d) Elbe und Weser Die Bezeichnung U-Bahn steht für: a) Untergrundbahn b) Unterstadtbahn c) Unterschnellbahn d) Unterfahrbahn Z pewnością wypadnie dobrze!

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI

Z PRZEDMIOTU: JĘZYK NIEMIECKI

(z elementami oceniania kształtującego)

Data: 30.05.2021 r.

Prowadzący: Patryk Szawliński

Szkoła: Liceum Ogólnokształcące Dialogu Kultur ETZ CHAIM we Wrocławiu

Klasa: 2 LO

Czas: 13:00-13:45 (45 min.)

Temat: Landeskunde: Was weißt du über Berlin?

- Lekcja realioznawcza: Co wiesz o Berlinie?

CELE LEKCJI:

rozwijanie umiejętności pracy z niemieckojęzycznym materiałem filmowym;

przybliżenie elementów kultury krajów niemieckojęzycznych - Berlin;

rozumienie języka mówionego oraz przyswojenie nowego słownictwa.

CELE SFORMUŁOWANE W JĘZYKU UCZNIA:

wybierzesz najważniejsze informacje z obejrzanego filmu;

poznasz nowe słownictwo;

zdobędziesz informacje o Bramie Brandenburskiej (Brandenburger Tor) oraz niemieckim parlamencie (der Reichstag).

NA CO BĘDĘ ZWRACAĆ UWAGĘ (NaCoBeZu):

uważne czytanie poleceń z karty pracy;

wybrane elementy filmu: budowle, ich nazwy oraz przeznaczenie.

METODY:

skojarzeniowa - asocjogram;

praca z materiałem filmowym;

ćwiczeniowa - uzupełnianie kart pracy.

FORMA NAUCZANIA:

praca z całą klasą;

mediacja językowa.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

Krótkie filmy z serii: Das schönste Land der Welt (rep. Michael Wigge):

Brandenburger Tor [https://www.youtube.com/watch?v=OMZQbMbSl78]

Der Reichstag in Berlin [https://www.youtube.com/watch?v=V-buuKAKUZE]

Karty pracy (z wyd. Pearson: ePanel):

Das schönste Land der Welt: Brandenburger Tor, Berlin

Das schönste Land der Welt: Der Reichstag in Berlin.

Słowniki niemiecko-polskie / polsko-niemieckie w wersji elektronicznej.

PRZEBIEG LEKCJI (METODY I AKTYWNOŚCI):

Wzajemne powitanie.

N-l podaje temat oraz cele lekcji.

N-l zapisuje na tablicy/wyświetla słowo BERLIN. Uczniowie podają kilka skojarzeń.

N-l wyświetla uczniom kartę pracę pt.: Brandenburger Tor (i udostępnia na czacie spotkania). Uczniowie wykonują zad. 1 i zad. 2 (Zadania przed obejrzeniem filmu). Następnie czytają odpowiedzi na forum.

Uczniowie przystępują do czytania zad. 3 i zad. 4 (Zadania podczas oglądania filmu). N-l włącza film. Uczniowie zaznaczają poprawne odpowiedzi w trakcie trwania filmu i minutę po jego zakończeniu. Następnie odczytują odpowiedzi na forum.

W zależności od tego, jak uczniowie szybko pracują i ile czasu pozostało, n-l podejmuje decyzję: uczniowie wykonują zad. 5 lub przechodzą do drugiej karty pracy.

N-l wyświetla i udostępnia uczniom drugą kartę pracy: Der Reichstag in Berlin. Uczniowie postępują tak samo, jak przy pierwszej karcie pracy.

Praca domowa:

Wykonaj zadanie 5 z drugiej karty pracy (Der Reichstag in Berlin):

Wciel się w rolę przewodnika po Reichstagu. Znajdź informacje na temat samego budynku i jego historii. Napisz, co można zwiedzić w gmachu parlamentu.

JAK SPRAWDZĘ, CZY CEL ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY?

Uczniowie wykonają zadania z kart pracy.  

Uczniowie zrobią zadanie domowe.

………………………………….………..