Dodaj publikację
Autor
Monika Szypowska
Data publikacji
2021-06-27
Średnia ocena
0,00
Pobrań
85

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Składanie pociętych obrazków, dopasowywanie części obrazka do całości.
 Pobierz (pdf, 77,1 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęć

1. Szkoła Podstawowa Specjalna
2. Prowadząca: Monika Szypowska
3. Temat : Składanie pociętych obrazków, dopasowywanie części obrazka do całości.
4. Rodzaj zajęć: korekcyjno-kompensacyjne,
5. Czas trwania zajęć: 30 min
6. Miejsce zajęć: gabinet pedagoga
7. Cele zajęć:
Rewalidacyjne:

usprawnianie koordynacji wzrokowo – ruchowej,
rozwijanie percepcji wzrokowej,
doskonalenie spostrzegawczości wzrokowej,
doskonalenie koncentracji uwagi.

Ogólne:

usprawniane analizatora wzrokowego,
rozwijanie zainteresowań ucznia.

Operacyjne:
Uczeń:

potrafi skupić uwagę na wykonywanym zadaniu;
potrafi ułożyć obrazki z części wg wzoru,


– wycina, dopasowuje i przykleja brakujące części obrazka,

układa mozaikę wg wzoru,
gra w memory, dobiera pasujące do siebie obrazki.

8. Metody kształcenia: słowne, praktycznego działania.
9. Formy pracy: indywidualna
10. Środki dydaktyczne: pięć pociętych obrazków do układania z wzorem (sprzęt muzyczny), cztery
obrazki z brakującymi elementami (zdjęcia drużyn piłkarskich), memory „Odkryj świat”,
mozaika z wzorami, „magiczny worek” z niespodzianką, nożyce, klej.

11. Przebieg zajęć:

– Powitanie ucznia. Podanie tematu zajęć.

„Składanie pociętych obrazków, dopasowywanie części obrazka do całości.”

– Układanie obrazków z części wg wzoru;
– Uzupełnianie obrazków brakującymi elementami – uczeń wycina, dopasowuje i przykleja

brakujące części obrazka;

– Układanie mozaiki – uczeń układa kompozycje wg wzoru,

– Memory „Odkryj świat” - Uczeń odkrywa karty z obrazkami, próbuje odnaleźć pasujące do

siebie obrazki.

– Podsumowanie zajęć. Pochwała ucznia za aktywną pracę na zajęciach.
– Losowanie niespodzianki z „magicznego worka”.
– Zakończenie zajęć, porządkowanie miejsca pracy.