Dodaj publikację
Autor
Monika Szypowska
Data publikacji
2021-06-27
Średnia ocena
0,00
Pobrań
70

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Porządkowanie historyjek obrazkowych wg kolejności zdarzeń.
 Pobierz (pdf, 76,5 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęć indywidualnych

1. Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy
2. Prowadząca: Monika Szypowska
3. Temat : Porządkowanie historyjek obrazkowych wg kolejności zdarzeń.
4. Rodzaj zajęć: dydaktyczno-wyrównawcze,
5. Czas trwania zajęć: 60 min
6. Miejsce zajęć: gabinet pedagoga
7. Cele zajęć:
Rewalidacyjne:

rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego, spostrzegawczości, uwagi,
usprawnianie koordynacji wzrokowo – ruchowej.
ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej,

Ogólne:

stymulowanie rozwoju mowy i myślenia,
doskonalenie techniki czytania,
rozwijania zasobu słownictwa,

Operacyjne:
Uczeń:

układa wylosowane historyjki obrazkowe według kolejności zdarzeń,
z pomocą nauczyciela odczytuje pytania pod obrazkami i dobiera do nich poprawne
odpowiedzi.

8. Metody kształcenia: słowne, praktycznego działania.
9. Formy pracy: indywidualna
10. Środki dydaktyczne: 10 zestawów historyjek obrazkowo-zdaniowych z pytaniami w

ponumerowanych kopertach, ofertówka na dokumenty, „magiczny worek” z niespodzianką.

11. Przebieg zajęć:

– Powitanie ucznia. Podanie tematu zajęć.
– Porządkowanie historyjek obrazkowych wg kolejności zdarzeń.
– Historyjki obrazkowo-zdaniowe z pytaniami.

Uczeń losuje zestawy historyjek, przygląda się wylosowanym obrazkom i układa je we
właściwej kolejności, czyta pytanie pod pierwszym z nich, następnie czyta odpowiedzi na
trzech osobnych paskach i decyduje, która odpowiedź jest właściwa. Podobnie postępuje z
kolejnymi pytaniami. Po dobraniu odpowiedzi do wszystkich pytań czyta jeszcze raz całą
historyjkę, sprawdzając czy odpowiedzi są dobrze dobrane. Po zakończeniu pracy z daną

historyjką uczeń odwraca plastikową teczkę, do której włożył obrazki i napisy i ogląda
ilustrację, która powstała na odwrocie. Sprawdza czy zadanie wykonał poprawnie.

– Podsumowanie zajęć. Pochwała ucznia za aktywną pracę na zajęciach.
– Losowanie niespodzianki z „magicznego worka”.
– Zakończenie zajęć, porządkowanie miejsca pracy.

Lista obecności na zajęciach koleżeńskich

prowadzonych w dniu 16.10.2020 r.

Temat : Porządkowanie historyjek obrazkowych wg kolejności zdarzeń.