Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz lekcji
Przedmiot: Język angielski
Temat: An e-mail to a penfriend.
Zakres treści z podstawy programowej:
Rozumienie powszechnie spotykanych dokumentów, takich jak: menu, rozkład jazdy,
ogłoszenia, reklamy, listy i instrukcje
Wyszukiwanie konkretnych informacji w prostych tekstach
Napisanie krótkiego listu o sobie i swoich zainteresowaniach, przekazanie prostej
informacji o sobie
Zagadnienie programowe:
Czytanie ze zrozumieniem tekstu
Pisanie krótkiego listu o sobie i swojej rodzinie
Cele operacyjne: (uczeń)
czyta ze zrozumieniem podany tekst
zna słownictwo zawarte w tekście
odpowiada na pytania dotyczące tekstu
przypisuje różne wyrazy z tekstu do odpowiednich grup
pisze krótkie informacje o sobie
pisze e-mail do kolegi lub koleżanki z zagranicy
Metody:
Podająca (objaśnienie)
Praktyczna ( ćwiczenia przedmiotowe )
Zasady:
Systematyczności
Łączenia teorii z praktyką
Formy:
praca z całą klasą
praca indywidualna
Środki dydaktyczne:
karty pracy
Przebieg:
Powitanie uczniów i gości, zapowiedź tematu i celów lekcji
Rozmowa na temat korespondencji z ludźmi z innych krajów
Czytanie tekstu
Zadania:
Zadanie numer 1 – pytania dotyczące tekstu – wskazany uczeń
odpowiada
Zadanie numer 2 – prawda czy fałsz – wskazany uczeń odpowiada
Zadanie numer 3 – określanie kim są podane osoby z tekstu – praca w
grupach
Zadanie numer 4 – przypisywanie wyrazów do odpowiednich grup – praca w
grupach
Zadanie numer 5 – pisanie krótkich informacji o sobie – wskazany uczeń
odpowiada
Pisanie e-maila do kolegi lub koleżanki z zagranicy
Pożegnanie uczniów i gości