Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Błasiak
Data publikacji
2021-08-01
Średnia ocena
0,00
Pobrań
35

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt zajęć z informatyki
 Pobierz (docx, 20,8 KB)

Podgląd treści

Konspekt lekcji z zajęć komputerowych

Temat: W świecie programów do pisania - poznawanie różnych edytorów tekstu

Ilość jednostek lekcyjnych: 1

Prowadzący lekcję: mgr Agnieszka Błasiak

Klasa: IV

Data: 19.01.2015 r.

Cel główny: Omówienie budowy i podstawowych funkcji edytorów tekstu: Notatnik, WordPad.

Cele operacyjne:

Uczeń :

Umie rozróżnić poszczególne edytory tekstu

Potrafi korzystać z pasków narzędzi, menu głównego wstążki

Zna podstawowe zasady pisania tekstów

Umie prawidłowo zapisać dokument tekstowy

Metoda prowadzenia lekcji:

metoda praktyczna – ćwiczeniowa

Formy pracy:

pokaz

praca z całą klasą

praca indywidualna

Zastosowane środki:

edytory tekstu: Notatnik, WordPad

podręcznik Zajęcia komputerowe, A. Wysocka, P. Wimmer

Tok lekcji:

Etap

Czynności prowadzącego

1.

(wprowadzenie)

Przywitanie uczniów

Sprawdzenie obecności

2.

(cześć teoretyczna)

Podanie tematu lekcji

Zapoznanie uczniów z celem lekcji: Omówienie budowy i podstawowych funkcji edytorów tekstu: Notatnik, WordPad.

Pokazanie uczniom jak dawniej pisano

Wykonanie zadania nr 1 (podręcznik s. 72)

Omówienie budowy i funkcji narzędzi programów Notatnik i WordPad

Omówienie podstawowych zasad pisania tekstu

3.

(część praktyczna)

Zadanie nr 1 (załącznik nr 1, praca samodzielna)

4.

(zakończenie)

Krótkie przypomnienie najważniejszych informacji poznanych na lekcji

Podanie pracy domowej

Załącznik nr 1

Julian Tuwim "Abecadło"

Abecadło z pieca spadło, (Andalus, 26, wcięcie 3 cm)

O ziemię się hukło, (Calibri, 25, pogrubienie)

Rozsypało się po kątach, (Britannic Bold, 24)

Strasznie się potłukło: (Vivaldi, 23)

I -- zgubiło kropeczkę, (Lucida Fax, 22, podkreślenie)

H -- złamało kładeczkę, (Times New Roman, 21, kursywa)

B -- zbiło sobie brzuszki, (Arial, 20)

A -- zwichnęło nóżki,

O -- jak balon pękło,

aż się P przelękło.

T -- daszek zgubiło,

L -- do U wskoczyło,

S -- się wyprostowało,

R -- prawą nogę złamało,

W -- stanęło do góry dnem

i udaje, że jest M.

(Wstaw aktualną datę wraz z godziną)