Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz lekcji z języka angielskiego
Data : …………………..
Klasa: ….........................
Prowadzący : …..........................
Czas trwania: 1 godzina lekcyjna
Temat zajęć: How can I get to the bus station? Wskazywanie drogi
Pomoce dydaktyczne: podręcznik: English Class A1+, płyta DVD, zeszyt ćwiczeń do podręcznika
zestaw dodatkowych obrazków przedstawiających miasto
I Cele operacyjne
Uczeń zna:
- nazwy typowych miejsc w mieście
- zwroty grzecznościowe używane pytając się o drogę
- zwroty językowe, aby wskazać drogę
Uczeń potrafi:
- nazwać obiekty w mieście pokazane na ilustracji
-zastosować odpowiednie zwroty, aby zapytać się o drogę
- zastosować odpowiednie zwroty, aby wskazać drogę
II Metoda pracy
warm – up, rozmowa dydaktyczna, wykonanie ćwiczeń, wypowiedź ustna
III Forma pracy
rozmowa dydaktyczna, praca indywidualna, praca z całą klasą, praca indywidualna w oparciu o karty pracy
ucznia
Przebieg lekcji
I Faza wstępna
–
sprawy organizacyjno – porządkowe
– określenie celu i formy pracy na lekcji
– zapisanie tematu lekcji
– warm – up – powtórzenie nazw obiektów w mieście poprzez zadawanie zagadek przez nauczyciela
lub chętnych uczniów, np . Where can you watch a film? Where can you send a letter?
II Faza realizacji
– wprowadzenie do tematu lekcji - Uczniowie oglądają materiał video. Ich zadaniem jest uzyskanie
odpowiedzi na pytanie Where does the tourist want to go?
– praca z podręcznikiem – Uczniowie czytają tekst z materiału video z podziałem na role; Nauczyciel
na podstawie tekstu zaznajamia uczniów ze zwrotami służacymi do pytania się i wskazywania drogi.
Uczniowie sporządzają notatkę w zeszycie
– praca indywidualna z kartami pracy- Uczniowie wykonują ćwiczenie pisemne w podręczniku.
Zadanie polega na zakreśleniu poprawnych wyrazów.
– wykorzystanie nowopoznanych zwrotów w praktyce - “zabawa z GPS”. Nauczyciel prezentuje na
tablicy rysunkową mapę miasteczka. Zachęca dzieci do “użycia GPS- u”, czyli uczniowie słuchają
wskazówek nauczyciela, śledzą trasę na wyświetlonej mapie. Zadanie polega na wskazaniu obiektu,
do którego prowadzi droga opisana przez nauczyciela. W kolejnych przykładach z wykorzystaniem
innych map/ obrazków rolę nauczyciela przejmują uczniowie.
III Faza podsumowująca
– uczniowie opisują w zeszytach drogę do wskazanego przez nauczyciela miejsca na podstawie mapy
zaprezentowanej na tablicy
– omówienie zadania domowego – ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń polegające na opisie drogi do
wskazanych miejsc