Dodaj publikację
Autor
Weronika Bilińska
Data publikacji
2021-09-05
Średnia ocena
0,00
Pobrań
82

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki, który wypada 15 września.
 Pobierz (docx, 14,4 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęć „Międzynarodowy Dzień Kropki”

Prowadząca: Weronika Bilińska

Data: 15.09. 2021r.

Grupa: 5-6 latki

Temat: Biedroneczki są w kropeczki.

Rodzaj: Zajęcia grupowe.

Cel główny:

- budzenie wiary dzieci we własne możliwości

Cele szczegółowe:

Dziecko:

- uważni słucha tekstu literackiego i odpowiada na pytania nauczyciela

- bierze udział w zabawie ruchowej

- tworzy pracę plastyczną

- tańczy przy muzyceFormy pracy:- zbiorowa- indywidualnaMetody pracy:- burza mózgów- indywidualnych doświadczeń dziecka- żywego słowa

Środki dydaktyczne:- treść utworu, płyta CD, plastelina, kartka pracy - szablon biedronki, kropkiPrzebieg zajęć:1. Powitanie Przedszkolaków.

2. Przeczytanie opowiadania Peter’a H. Reynolds pt. „Kropka” o dziewczynce Vashti.

Krótka rozmowa na temat utworu. Wprowadzenie w temat zajęć.

3. Zabawa ruchowo- muzyczna do utworu „Biedroneczki są w kropeczki”. Przy zatrzymaniu muzyki dzieci pokazują zwierzęta, którymi chciałyby być.

4. „Kropkowana biedronka”- praca plastyczna. Dzieci dekorują szablon biedronki kulkami plasteliny.

5. „Jak biedronka zgubiła kropki”- ćwiczenie z wykorzystaniem wiersza. Dzieci słuchają utworu W. Chotomskiej i umieszczają kropki we właściwych wagonikach.

6. „ Poszukaj swojej kropki”- zabawa ruchowa. Dzieci otrzymują połówkę kropki. Nauczyciel przygotowuje ok. 12 kropek z kolorowych papierów. Gdy muzyka gra – dzieci tańczą z kropkami. Gdy muzyka ucichnie – łączą się w kropkowe pary.

7. Zakończenie zajęć – masażyk „List do babci”.