Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
SCENARIUSZ ZAJĘĆ
Prowadzący: Elżbieta Wrzesińska
Klasa – 2 b
Dzień: 07.12.2020 rok
Ksiażki :Nowi tropiciele cz.2 kl 2.
I Zagadnienia programowe:
Wie, jakie warunki są konieczne do rozwoju roślin i zwierząt domowych,
Wie, jaki pożytek przynoszą zwierzęta środowisku, i podaje proste przykłady;
Zna potrzeby psów ,
Zna różne role psów w służbie człowieka.
II Temat lekcji: Psy w naszych rodzinach.
III Cele lekcji:
główne:
Wzbogacanie wiadomości dzieci na temat zwierząt domowych (właściwa opieka, rola psa w życiu ludzi,)
szczegółowy:
Zna potrzeby psów i sposoby opieki nad nimi;
Ma poczucie odpowiedzialności za warunki życia tych zwierząt;
Poznaje różne rasy psów i ich charakterystyczne cechy;
Uczeń:
rozwija aktywność twórczą i kreatywną,
słucha ze zrozumieniem tekstu literackiego,
odpowiada na pytania związane z treścią wysłuchanego utworu,
określa warunki niezbędne do prawidłowego rozwoju psa,
określa potrzeby psa,
rozpoznaje najczęściej spotykane rasy psów,
współpracuje w parze,
aktywnie uczestniczy w zajęciach,
IV Metody nauczania:
Podająca: pogadanka,
Problemowa: rozmowa kierowana,
Programowana: z użyciem komputera,
Praktyczna: ćwiczenia.
V Formy pracy: praca indywidualna, praca grupowa, praca zespołowa
VI Pomoce dydaktyczne: ● Sprzęt multimedialny (komputer, tablica interaktywna, projektor multimedialny).Zasoby multimedialne: prezentacja multimedialna „Psy w naszych domach”, ćwiczenie interaktywne „Jak opiekować się psem?”, wydrukowana fotografia psa, atlasy psów rasowych, wycięte przez nauczyciela z papieru kształty kości, nagranie na CD-piosenka „Jak rozmawiać trzeba z psem”, karta pracy „Co wynika z posiadania psa?”, karta pracy
Prawda-fałsz., karta pracy dodatkowa dodawanie i odejmowanie w zakresie 20.
VII Przebieg zajęć:
faza wprowadzająca:
- czynności organizacyjne: przywitanie, zaprezentowanie i przywitanie Gościa sprawdzenie obecności, ( 3’),
b) faza realizacyjna:
- przypomnienie tematu lekcji: nauczyciel rozpoczyna przypomnienie tematu zajęć dnia: (2’)
O kim dziś rozmawialiśmy?
Co wcześniej oglądaliśmy?
-Praca z podręcznikiem str. (5’)
Rozmowa z uczniami na temat tekstów przeczytanych przez nauczyciela:
-Kto z was chciałby opowiedzieć jak molo i Tropik trafiły do swoich rodzin?
-Jak Dorka pomaga Łucji?
-Co przydarzyło się Noskowi?
-Pokaz prezentacji multimedialnej „Psy w naszych rodzinach” (7’)
-krótka rozmowa z uczniami na temat prezentacji.
-rozwiązanie quizu
- „Co lubi każdy pies?”(zadanie w parach) Nauczyciel przypina na tablicy wydrukowaną fotografię psa dzieci otrzymują po 2–3 „kości” wycięte z papieru. Zadanie polega na napisaniu na nich odpowiedzi na pytanie: Co lubi każdy pies? (5’)
-Nauczyciel proponuje ćwiczenie interaktywne z zasobu multimedialnego, które pomoże dzieciom utrwalić wiadomości (uczniowie dopasowują czynności, jakie wykonują opiekując się pupilem, do odpowiednich pór dnia). (5’)
- Co wynika z posiadania psa?- karta pracy (zadanie w parach) .Uczniowie klasyfikują wyrazy i wyrażenia do dwóch grup. Jedna ...