Dodaj publikację
Autor
Michał Helmin
Data publikacji
2022-02-09
Średnia ocena
0,00
Pobrań
62

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji dotyczący dopalaczy. Z lekcji uczeń dowie się czym są dopalacze, dlaczego są niebezpieczne dla organizmu ludzkiego. Zna konsekwencje zażywania dopalaczy.
 Pobierz (docx, 14,5 KB)

Podgląd treści

Michał Helmin

Lekcja wychowawcza

,,Dopalaczom mówię Nie!” – scenariusz lekcji

Cele zajęć:

- uczeń wie czym są dopalacze,

- wie dlaczego dopalacze są niebezpieczne dla organizmu ludzkiego,

- zna konsekwencje zażywania dopalaczy.

Metody:

- pod kierunkiem,

- indywidualna,

- grupowa.

Środki dydaktyczne:

- kartki papieru,

- pisaki.

Czas zajęć 60 minut.

Przebieg zajęć:

1. Na wstępie wychowawca zapoznaje uczniów z tematem i celami oraz jak będzie wyglądała praca na zajęciach.

2. Wychowawca pyta uczniów czym są dopalacze?

Przykładowe odpowiedzi:

- dopalacze to substancje szkodliwie działające na organizm człowieka,

- substancje psychoaktywne,

- środki uzależniające.

3. Wychowawca wymienia uczniom formy występowania dopalaczy.

Przykładowe odpowiedzi:

- tabletki,

- susze,

- kadzidełka,

- kryształów,

- proszki w foliowych opakowaniach.

4. Wychowawca wymienia uczniom przykładowe skutki zażywania dopalaczy.

Przykładowe odpowiedzi:

- zawroty i bóle głowy,

- nudności,

- bezsenność,

- wymioty,

- wysoka temperatura,

- stany lękowe,

- napady agresji,

- problemy z oddychaniem,

- bóle w klatce piersiowej.

5. Wychowawca dzieli uczniów na dwie grupy. Uczniowie mają za zadanie wykonać plakaty ukazujące,

że dopalacze są szkodliwe dla zdrowia.

Wychowankowie wykonują plakaty. Wychowawca koryguje pracę uczniów.

6. Wychowawca podsumowuje zajęcia razem z uczniami.