Dodaj publikację
Autor
Krystyna Mandziej
Data publikacji
2022-02-22
Średnia ocena
0,00
Pobrań
34

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Lekcję przeprowadzono w ramach awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego. Temat: Wykorzystanie zabaw muzyczno – ruchowych na lekcji wychowania fizycznego w klasie I. Nauka zabaw muzyczno ruchowych tj.: „Powitanka”, „Woogie Bogie”, „Wielbłądy”, „Zuch marynarz”, „Poprzez świat”, „Zajęcia skończone”.
 Pobierz (docx, 43,3 KB)

Podgląd treści

Konspekt zajęć - lekcja otwarta

Informacje ogólne

Data: 23.10.2020r

Klasa: I

Przedmiot: wychowanie fizyczne

Prowadzący zajęcia: Krystyna Mandziej

Temat zajęć – Wykorzystanie zabaw muzyczno – ruchowych na lekcji wychowania fizycznego w klasie I. Nauka zabaw muzyczno ruchowych tj.: „Powitanka”, „Woogie Bogie”, „Wielbłądy”, „Zuch marynarz”, „Poprzez świat”, „Zajęcia skończone”.

Cele ogólne: Rozwijanie muzykalności oraz inwencji twórczej dziecka. Kształtowanie estetyki ruchowej.

Umiejętności: Nauka zabaw muzyczno ruchowych, tj.: „Powitanka”, „Wielbłądy”, „Boogie – woogie”, „Zuch marynarz”, „Poprzez świat”, „Zajęcia skończone”. Ćwiczenia z chustami.

Zabawa dodatkowa - „Kazaczok”

Wiadomości: Znaczenie ćwiczeń przy muzyce w kształtowaniu harmonii i estetyki ruchu.

Sprawności: Wyczucie rytmu i estetyki ruchu, koordynacja ruchowa. Wyzwalanie naturalnej ekspresji.

Wychowawcze: Piękno i harmonia ruchu, kształtowanie świadomości ideału własnej osoby w celu samodoskonalenia.

Cele operacyjne:

uczeń potrafi wykonać zabawy muzyczno ruchowe tj.: „Powitanka”, „Woogie Boogie””, „Wielbłądy”, „Zuch marynarz”, „Poprzez świat”, „Zajęcia skończone”.

wykonuje płynne ruchy z chustą do dźwięków muzyki;

podejmuje inicjatywę podczas zabaw ruchowych;

współdziała z partnerem;

chętnie ćwiczy przy muzyce, jest twórcze.

Metoda: ruchowej ekspresji twórczej.

Zasada: wszechstronności, przemienności wysiłku.

Forma: indywidualna, grupowa.

Środki dydaktyczne: magnetofon, płyta CD z nagraniami, chusty - 26, ankieta ewaluacyjna – Tarcza strzelnicza – jedna dla uczniów, ankiety ewaluacyjne dla nauczycieli.

Miejsce zajęć: korytarz szkolny,

Liczba ćwiczących: 13

Przebieg zajęć:

Tok lekcji (rodzaje zadań)

Treść (zadania operacyjne)

Czas trwania

Uwagi organizacyjno -metodyczne.

Cześć wstępna

Czynności organizacyjno – wychowawcze.

Zabawa muzyczno - ruchowa -ożywiająca

Zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności, podanie zadań lekcji, teoretyczne wprowadzenie.

Zabawa na powitanie Wszyscy są, witam was? Wszyscy są, witam was, zaczynamy już czas, jestem ja, jesteś ty, raz, dwa, trzy? Pokazujemy rękoma na wszystkich obecnych, następnie robimy ukłon głową.Na słowo "jestem ja" pokazujemy na siebie potem na kolegę,Na słowa "raz, dwa, trzy" klaszczemy w swoje ręce.

Zabawa muzyczno- ruchowa, ożywiająca, pt. „Woogie – Boogie”

Uczniowie stoją twarzą do prowadzącego i ruchem ilustrują treść piosenki.

Do przodu prawą rękę daj do tyłu prawą rękę daj do przodu prawą rękę daj i pomachaj nią bo przy boogie woogie boogie trzeba w koło kręcić się no i klaskać trzeba raz dwa trzy.

Do przodu lewą rękę daj do tyłu lewą rękę daj do przodu lewą rękę daj i pomachaj nią bo przy boogie woogie boogie trzeba w koło kręcić się no i klaskać trzeba raz dwa trzy

Do przodu prawą nogę daj do tyłu prawą nogę daj do przodu prawą nogę daj i pomachaj nią bo przy boogie woogie boogie trzeba w koło kręcić się no i klaskać trzeba raz dwa trzy

Do przodu lewą ...