Dodaj publikację
Autor
Aneta Popielnicka
Data publikacji
2022-03-13
Średnia ocena
0,00
Pobrań
13

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć.
 Pobierz (docx, 197,6 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęć z funkcjonowania w środowisku

Klasa: III „a”

Data: 25.06.2020 r.

Temat: Wakacje nad wodą.

Czas trwania zajęć: jedna jednostka lekcyjna

Cele ogólne

- utrwalenie umiejętności prawidłowego przygotowania się do wyjazdu nad wodę,

- nabywanie umiejętności udzielania poprawnych odpowiedzi na pytania,

Cele szczegółowe

Uczeń:

- nazywa przedmioty zgromadzone przez nauczyciela, - określa do czego służą te przedmioty: plecak, koc, ręcznik, olejek do opalania, strój kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz, klapki plażowe, piłka plażowa, koło do pływania, woda do picia, - wymienia na podstawie tablicy demonstracyjnej elementy krajobrazu nad jeziorem tj. woda, piasek, plaża, słońce (D.I., M.J., W.Ś., P.D.), -uważnie słucha czytanego tekstu, - udziela odpowiedzi na zadane pytanie (D.I., M.J., W.Ś.), - odczytuje wyrazy 1- 4 sylabowe / 4 sylabowe(D.I.), 2 sylabowe (M. J.), - dopasowuje ilustracje do haseł krzyżówki (S.B.,P.D., A.J.,W.Ś. ), - aktywnie uczestniczy w zajęciach,

Cele rewalidacyjne:

- ćwiczenie koncentracji uwagi,

- doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem,

- usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej,

Metody: słowne, oglądowe, praktycznego działania

Formy: praca zbiorowa, praca indywidualna

Środki dydaktyczne:

- tablice demonstracyjne przedstawiające krajobraz jeziora i gór,

- plecak, koc, ręcznik, olejek do opalania, strój kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz, klapki, piłka plażowa, koło do pływania, woda do picia, rękawice zimowe, mysz do komputera,

- krzyżówka tematyczna (narysowana na tablicy),

- ilustracje do krzyżówki,

- etykiety z podpisami do ilustracji,

- karty pracy dostosowane do indywidualnych możliwości uczniów,

- nożyczki, klej,

- magnesy,

Przebieg zajęć:

Część wstępna: ok. 10 min

Wprowadzenie do tematu, przedstawienie celu zajęć:

Nauczyciel odczytuje list:

Witam Was! Nazywam się Ola. Tak jak wy chodzę do III klasy. Czy wiecie, że niedługo zaczynają się wakacje? Ja w tym roku wyjeżdżam nad wodę. Będę się tam opalała, grała w piłkę plażową, pływała. Mam do Was prośbę, czy pomożecie mi spakować plecak? Co muszę zabrać ze sobą nad wodę?

Pozdrawiam Was.

Ola

P.S. Pamiętajcie, że przebywamy nad wodą zawsze pod opieką osób dorosłych!

Część główna: ok. 30 min

1. Rozmowa na temat listu:

-nauczyciel zadaje na pytania do tekstu, uczniowie udzielają odpowiedzi:

Nauczyciel

Uczniowie

Kto przysłał do nas list?

Ola

Do której klasy chodzi Ola?

Do III klasy

Co zaczyna się już niedługo?

Niedługo zaczynają się wakacje.

Gdzie Ola wyjeżdża na wakacje?

Ola wyjeżdża nad wodę.

Co Ola będzie robiła nad wodą?

Ola będzie pływała, opalała się, grała w piłkę plażową

Jaką prośbę ma do nas Ola?

Ola prosi o pomoc w spakowaniu plecaka na plażę.

Prezentacja i opis tablic demonstracyjnych(załącznik nr 1):

- nauczyciel pokazuje uczniom ...