Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt zajęć z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki
Cele główne:
rozumienia pojęcia szacunku, przyjaźni, radości poprzez obchody Dnia Kropki
• budowanie pozytywnej samooceny dziecka
•
rozwijanie umiejętności wyrażania emocji,
•
• pobudzenie twórczego myślenia
• zachęcenie dzieci do aktywnego udziału w zabawie ruchowej, integracja
• budowanie poczucia własnej wartości
Przebieg:
1. Kropka
Materiały: książka P. Reynoldsa Kropka, zdjęcie P.Reynoldsa, ilustracja przedstawiająca
Vashti, napis: KROPKA.
Działanie: Dzieci zagadują o czym może być książka P.Reynoldsa na podstawie: okładki,
• Dla kogo jest to opowiadanie?
• Jaka historia może być opowiedziana w książce??
2. Uważne słuchanie opowiadania P. Reynoldsa Kropka
Działanie: Dzieci siedzą w kole. Nauczyciel czyta opowiadanie. Dzieci słuchają i starają się
znaleźć odpowiedzi na pytania z pkt.1. Zwrócenie uwagi na emocje, Vashtii,
3. Co już potrafimy? Dzieci mówią o swoich umiejętnościach, zapisywanie wypowiedzi na
kropkach drzewo umiejętności.
4. Zabawa w kole - Kropka stop podawanie kropki za hasło stop kropka zatrzymuje się i
zmienia kierunek.
5 Kto jeszcze ma kropki? Pokazywanie ilustracji fragmentów zwierząt roślin posiadających
kropki . odgadywanie przez czyje to kropki biedronka, dalmatyńczyk, muchomor, motyl,
pantera, sarenka
6. Kto znajdzie kropki? Szukanie w sali kropek wyciętych z kolorowego papieru układanie
kropek wg kolorów.
7. Zabawa ruchowa Znikające kropki dzieci poruszają się podczas muzyki, gdy muzyka
milknie każde dziecko szuka wolnej kropki. W każdej rundzie znika kilka kropek.
8. Zabawa plastyczna Kropeczkowy obrazek