Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz lekcji języka angielskiego
Nauczyciel: Sylwia MarkiewiczData: 12.04.2022r.Klasa: 5dCzas: 45 minutTemat: Easter in Poland and Great Britain.Cel ogólny: poznanie oraz utrwalenie słownictwa związanego ze świętami wielkanocnymi.Cele szczegółowe: - poznawanie kultury Wielkiej Brytanii,- rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem,- rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem,- rozwijanie postawy aktywnego uczenia się,- utrwalanie umiejętności podporządkowania się przyjętym zasadom.Formy pracy: - indywidualna,- w parach,- zbiorowa.Metody pracy:- słowna,- oglądowa.Środki dydaktyczne:- karty obrazkowe,- płyta CD,- podręczniki.
Przebieg lekcji:1. Czynności organizacyjne:- sprawdzenie listy obecności,- zapytanie uczniów o samopoczucie słowami „How are you today?”,- sprawdzenie pracy domowej,- podanie tematu lekcji i omówienie celu zajęć.2. Wprowadzenie do tematu:- pogadanka kulturowa na temat Świąt Wielkanocnych,- prezentacja nowego słownictwa za pomocą kart obrazkowych, uczniowie słuchają, powtarzają oraz zapisują nowe słownictwo w zeszycie.3. Rozwinięcie lekcji:- uczniowie słuchają nagrania i uzupełniają nazwy symboli świątecznych, następnie zapisują wyrazy w zeszycie,- uczniowie patrzą na obrazki i słuchają nagrania, dopasowują wypowiedzi 1-5 do tradycji wielkanocnych, następnie decydują którezwyczaje są polskie (PL), a które brytyjskie (GB),- uczniowie pracują w parach, ich zadaniem jest przeczytać dwa teksty o tradycjach wielkanocnych i uzupełnić je brakującymi wyrazami z poprzednich ćwiczeń. Uczeń A czyta na głos tekst „Easter in Britain”,a uczeń B tekst „Easter in Poland”. Uczniowie sprawdzają swoje odpowiedzi.
4. Podanie pracy domowej:- uczniowie czytają życzenia wielkanocne, ich zadaniem jest dokończyćlistę życzeń w zeszycie, skomponować własną kartę, udekorować ją i napisać życzenia.- nauczyciel udziela wskazówek w celu upewnienia się, że praca domowa zostanie poprawnie wykonana.5. Zakończenie zajęć:- nauczyciel sprawdza czy cel lekcji został osiągnięty, podsumowuje zajęcia i wystawia oceny bądź plusy za pracę na lekcji,- pożegnanie z uczniami.